.

.

New
HANRIVER Домаќинство Голема Moxa Ролери Чист Бакар Moxa се Држи целото тело Moxibustion Масажа Moxa се Тркалаат Режач Држи Телото Здравствена Заштита

HANRIVER Домаќинство Голема Moxa Ролери Чист Бакар Moxa се Држи целото тело Moxibustion Масажа Moxa се Тркалаат Режач Држи Телото

DEN 667.20

Стока
Достапно.

Карактеристики : Рачни , Преносни, acu-точка moxa греење уред. Лесен-за-користење, не се ефикасни за затоплување и масажа големи области или поени на рацете, нозете и телото. Горење moxa стап се загрева на хром позлатен месинг ,пролет прилагодливи надворешниот поклопец. Големина : Како на сликата покажуваат Предност : Обраснат на лице : Забрза циркулацијата на крвта, зајакнување на регенерација на нови клетки, пигментација, намалување на брчките, руса тен, анти-стареењето. Moxa : Кружни движења од дното нагоре ( лице : 10 минути, око : 3 минути) Тело : Јасно на меридијаните, биланс на јин и јанг, на вредноста на физиолошките функции, подобрување на имуниот систем на телото и физичко здравје. Стомакот : Масло за масажа и потоа moxa 15 минути Како да го користите : вметнете moxa да се држи во внатрешниот ракав со одржување на стеги, се запали, и место ракав во надворешниот заштитен капак. Прилагодување на горење moxa стап во држи стеги што е потребно во текот на лекувањето. Пакет се Вклучени : 1 x Биг Чиста Месинг Moxa се Тркалаат Режач Стап

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Бренд Име:
HANRIVER
Примена:
Телото
Број На Модел На:
000
Материјал:
Бакар l
Свеж

Избор на клиенти