.

.

New
ласерски артритис и остеоартритис терапија уред (LLLT,ладно ласерски)

ласерски артритис и остеоартритис терапија уред (LLLT,ладно ласерски)

DEN 47040.00
DEN 67200.00

Стока
Достапно.

Многу стилски дизајн, во мали димензии, лесно да се носат и работата.
Терапевтски Принцип :
Нашите Phlx Ласерски Терапевтски Инструмент е развиена база на современи ласерски медицина и клиничката пракса.
Функција и Перформанси : ласерска светлина квантна да влезат во човечка крв да може да ја зголеми активноста на липопротеини lipase, подобрување на кислород капацитет на носивост и deformability на црвени крвни клетки, така активирање и чистење на крвта, намалување на крвниот масти и вискозност, регулирање на крвниот притисок. Достапни од 5mw да 200mw и може да се користи додека се уште се вклучени. Забрзување на растот на гранулација ткива и нови крвните садови, го стимулира синтеза на протеини, промовирање на таложење и крстот поврзување на колаж nous влакна и да се промовира брзото лекување на рани. Креативни системски третман режим на голема површина изложеност, нос изложеност и акупунктура точка изложување на зрачење. Безбедноста и стабилноста на домашната ласерски како и точниот ефект на медицински ласер. Подобрување на Enkephalin метаболизмот, го забрза endorphin ослободување, светлината квантна да влезат во човечка крв преку човечка кожа може да ја активирате или да предизвикаат Т, Б лимфоцити и macrophagocytes да се произведе cytokines подобрување на имунолошкиот моќ преку циркулација на leukomonocytes, зајакнување на phagocytic активност на macrophagocytes, n цел да се намали воспалението и odynolysis.

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Телото
Големина:
Large
Број На Модел На:
HY30-D мулти-функција обновено
физичката терапија медицинска опрема:
физичката терапија, ласерски
физиотерапевтот медицински снабдување:
здравствени производи
за болки во болница опрема:
ослободување од болка медицински инструмент
болка третман на медицинскиот уред:
физиотерапија ласерски опрема
рехабилитација опрема:
спорт и физичка терапија опрема
медицински LLLT ласерска:
ласерски третман инструмент
ласерска терапија уред:
ладно ласерска терапија
мека ласерска терапија:
ниско ниво ласерска терапија уред
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти