.

.

New
преносни акупунктура машина 2013 нови пронајдоци

преносни акупунктура машина 2013 нови пронајдоци

DEN 47040.00
DEN 67200.00

Стока
Достапно.

Ласерски стабилизатор специјално додадена за да се изврши со поголема стабилност. Нашите phlx ласерски уреди се користат од страна на висок квалитет на увоз ласерски глава, која има долг живот-век. Зголемување на циркулацијата на крвта, го подобруваат метаболизмот на циркулација на материјали, и подобрување на cerebrovascular крв-снабдување со капацитет.
Карактеристики : Совршена комбинација на медицински ласерски 810nm и дома ласерски 650nm. Безбедноста и стабилноста на домашната ласерски како и точниот ефект на медицински ласер. Креативни системски третман режим на голема површина изложеност, нос изложеност и акупунктура точка изложување на зрачење.
y 10 дена
Примена Опсег :
главоболка, ветеринарна, регенерација на мускулните влакна, кардиоваскуларниот и cerebrovascular болести ,меките ткива на рани, траума, кожата и mucosal чиреви, болка, артритис, воспаление ,фрактура исцелување, ринитис, ветеринарна, регенерација на мускулните влакна, кардиоваскуларниот и cerebrovascular болести, hyperviscosity, хиперлипидемија, дисфункција, ревматизам и dermatosis. Таа донесува ниско ниво на ласерски со бранова должина на 650nm, преку посебните делови на зрачењето и користење на светлината зрачење на ласерски и бранова должина однос на промена на биолошки карактеристики и кора исклучите слој масти и холестерол завиткани во црвените крвни зрнца, да се подобри активност и кислород капацитет на носивост, како и deformability на клетки, и да се намали концентрацијата на средината молекули во крвта, подобрување на полите rheological својства и пониски триглицериди и холестерол, со цел ефикасно да се третира и да се спречи топлината и мозочните болести.

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Телото
Големина:
Large
Број На Модел На:
HY30-D мулти-функција обновено
физичката терапија медицинска опрема:
физичката терапија, ласерски
физиотерапевтот медицински снабдување:
здравствени производи
за болки во болница опрема:
ослободување од болка медицински инструмент
болка третман на медицинскиот уред:
физиотерапија ласерски опрема
рехабилитација опрема:
спорт и физичка терапија опрема
медицински LLLT ласерска:
ласерски третман инструмент
ласерска терапија уред:
ладно ласерска терапија
мека ласерска терапија:
ниско ниво ласерска терапија уред
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти