.

.

New
болката и воспалението олеснување ладно био ласерска терапија уред ниско ниво ласерска

болката и воспалението олеснување ладно био ласерска терапија уред ниско ниво ласерска

DEN 47040.00
DEN 67200.00

Стока
Достапно.


Терапевтски Принцип :
Нашите Phlx Ласерски Терапевтски Инструмент е развиена база на современи ласерски медицина и клиничката пракса. Многу стилски дизајн, во мали димензии, лесно да се носат и работата. Безбедноста и стабилноста на домашната ласерски како и точниот ефект на медицински ласер.
Карактеристики : Совршена комбинација на медицински ласерски 810nm и дома ласерски 650nm.
Примена Опсег :
главоболка, ветеринарна, регенерација на мускулните влакна, кардиоваскуларниот и cerebrovascular болести ,меките ткива на рани, траума, кожата и mucosal чиреви, болка, артритис, воспаление ,фрактура исцелување, ринитис, ветеринарна, регенерација на мускулните влакна, кардиоваскуларниот и cerebrovascular болести, hyperviscosity, хиперлипидемија, дисфункција, ревматизам и dermatosis. Забрзување на растот на гранулација ткива и нови крвните садови, го стимулира синтеза на протеини, промовирање на таложење и крстот поврзување на колаж nous влакна и да се промовира брзото лекување на рани.
Функција и Перформанси : ласерска светлина квантна да влезат во човечка крв да може да ја зголеми активноста на липопротеини lipase, подобрување на кислород капацитет на носивост и deformability на црвени крвни клетки, така активирање и чистење на крвта, намалување на крвниот масти и вискозност, регулирање на крвниот притисок. Таа донесува ниско ниво на ласерски со бранова должина на 650nm, преку посебните делови на зрачењето и користење на светлината зрачење на ласерски и бранова должина однос на промена на биолошки карактеристики и кора исклучите слој масти и холестерол завиткани во црвените крвни зрнца, да се подобри активност и кислород капацитет на носивост, како и deformability на клетки, и да се намали концентрацијата на средината молекули во крвта, подобрување на полите rheological својства и пониски триглицериди и холестерол, со цел ефикасно да се третира и да се спречи топлината и мозочните болести.

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Телото
Големина:
Large
Број На Модел На:
HY30-D мулти-функција обновено
физичката терапија медицинска опрема:
физичката терапија, ласерски
физиотерапевтот медицински снабдување:
здравствени производи
за болки во болница опрема:
ослободување од болка медицински инструмент
болка третман на медицинскиот уред:
физиотерапија ласерски опрема
рехабилитација опрема:
спорт и физичка терапија опрема
медицински LLLT ласерска:
ласерски третман инструмент
ласерска терапија уред:
ладно ласерска терапија
мека ласерска терапија:
ниско ниво ласерска терапија уред
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти