.

.

New
dropshipping 650nm болка артритис ласерска терапија уред корисна лек од кина дистрибутери сакав

dropshipping 650nm болка артритис ласерска терапија уред корисна лек од кина дистрибутери сакав

DEN 47040.00
DEN 67200.00

Стока
Достапно.

Креативни системски третман режим на голема површина изложеност, нос изложеност и акупунктура точка изложување на зрачење. Нашите phlx ласерски уреди се користат од страна на висок квалитет на увоз ласерски глава, која има долг живот-век.
Функција и Перформанси : ласерска светлина квантна да влезат во човечка крв да може да ја зголеми активноста на липопротеини lipase, подобрување на кислород капацитет на носивост и deformability на црвени крвни клетки, така активирање и чистење на крвта, намалување на крвниот масти и вискозност, регулирање на крвниот притисок. Ласерски стабилизатор специјално додадена за да се изврши со поголема стабилност.
y 10 дена
Примена Опсег :
главоболка, ветеринарна, регенерација на мускулните влакна, кардиоваскуларниот и cerebrovascular болести ,меките ткива на рани, траума, кожата и mucosal чиреви, болка, артритис, воспаление ,фрактура исцелување, ринитис, ветеринарна, регенерација на мускулните влакна, кардиоваскуларниот и cerebrovascular болести, hyperviscosity, хиперлипидемија, дисфункција, ревматизам и dermatosis.
Терапевтски Принцип :
Нашите Phlx Ласерски Терапевтски Инструмент е развиена база на современи ласерски медицина и клиничката пракса. Подобрување на Enkephalin метаболизмот, го забрза endorphin ослободување, светлината квантна да влезат во човечка крв преку човечка кожа може да ја активирате или да предизвикаат Т, Б лимфоцити и macrophagocytes да се произведе cytokines подобрување на имунолошкиот моќ преку циркулација на leukomonocytes, зајакнување на phagocytic активност на macrophagocytes, n цел да се намали воспалението и odynolysis.

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Телото
Големина:
Large
Број На Модел На:
HY30-D мулти-функција обновено
физичката терапија медицинска опрема:
физичката терапија, ласерски
физиотерапевтот медицински снабдување:
здравствени производи
за болки во болница опрема:
ослободување од болка медицински инструмент
болка третман на медицинскиот уред:
физиотерапија ласерски опрема
рехабилитација опрема:
спорт и физичка терапија опрема
медицински LLLT ласерска:
ласерски третман инструмент
ласерска терапија уред:
ладно ласерска терапија
мека ласерска терапија:
ниско ниво ласерска терапија уред
Место на Потекло:
Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти