.

.

New
ласерска терапија уред / ласерски здравствени уред / физикална терапија уред за да се балансираат хипертензија ,

ласерска терапија уред / ласерски здравствени уред / физикална терапија уред за да се балансираат хипертензија ,

DEN 4608.00
DEN 5760.00

Стока
Достапно.

Наплаќа медицинска употреба на висок капацитет литиум батерија и може да се користи континуирано околу 30 часови после секој полнење. Само производ со шифра број за третман на ринитис е одобрен од страна на SFDA и точниот ефект.
l 8 подобрување на носната антивирус/бактерии способност и antianaphylaxis способност. за нос ринитис
3.62 kg/set
Средина температура
5°C-40°C
Релативната влажност
≤80%
Атмосферски притисок
86kpa-106kpa
Извор на енергија се користи
литиум батерија со капацитет од 1000m Ах
l
l Клинички тест
l За некои луѓе, 30mins некои луѓе ќе се чувствувате ефективно лекување. Тоа е домаќинство портабилен инструмент.2 V
Влезен напон
100 V-240 V
Фиксен Временски Опсег
10 минути до 60 минути за усогласување
Производ Надворешноста Големина
120*70*20mm
Средина Температура
5-40°C
Релативната Влажност
Атмосферски Притисок
86kpa-106kpa
l носната вид на ласерски третман за лекување на алергиите и носната polyps
l Терапевтски принцип
l ринитис phlx третман инструмент се развива врз основа на напредна ласерска технологија за да irradiate на оштетени носната mucosal ткиво од оштетувања 650nm ниско ниво на ласерски да го активирате и поправка mucosal ќелија, брзина на локалната циркулација на крвта, и да помогне да се апсорбираат воспалителни exudation и едем.
l
l Карактеристики :
l 1. Инструмент не содржат pharmaceutic и хемиска компонента.
ЦРВЕНО СВЕТЛО ТРЕТМАН УРЕД ЗА ХРОНИЧНИОТ РИНИТИС , АЛЕРГИСКИ РИНИТИС И НОСНАТА ПРАШАЊА
l Третман опсег :
l Алергиски ринитис, Хроничен ринитис, Nasosinusitis,
l Atrophic ринитис, Otitis media, Тинитус, Хронична pharyngitis.
l 2 Со еден збор, на методот на третман на Ринитис Терапевтски Инструмент е врз основа на основниот принцип на поправање и подобрување на телото природен имунолошкиот систем.

Детали

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Материјал:
ABS
Бренд Име:
COZING
Големина:
Small
Број На Модел На:
cozing-BQ01
Примена:
носната шуплина
Име на производ:
ласерска терапија уред / ласерски здравствени уред / физикална терапија de
третман опсег :
ринитис , висок крвен притисок, висок крвен вискозност
Функција:
физикална терапија, без несакани ефекти
Големина:
мал , лесен за преносни
Третман ефикасност :
голем број на научни студии и clincal се покажа
ОЕМ И ODM:
Прифатена
Свеж

Избор на клиенти