.

.

New
50PCS D32mm флексибилни rotatable силна neodymium магнетни кука со вертикална се повлече сила 16KG

50PCS D32mm флексибилни rotatable силна neodymium магнетни кука со вертикална се повлече сила 16KG

DEN 9771.84

Стока
Достапно.

НЕ INGEST ИЛИ ДИШАМ МАГНЕТИ. БЕЗБЕДНА МАГНЕТИ КОГА БЕЗ НАДЗОР.
NEODYMIUM МАГНЕТИ имаат силни магнетни полиња кои може да ги оштети плочките на електронските опрема и магнетни медиуми за складирање на податоци.
Се повлече сила описи на овој сајт се проценува врз основа на идеални услови и не треба да се користи во апликацијата дизајн.) Овој производ состави на neodymium magnhet внатре, обвиткани со A3 челик кука( 180 степени rotatable), гумени прстен помеѓу магнет и челик creats отпорот за да се спречи магнети паѓа надвор. Секогаш треба да се носат ракавици и око за заштита при ракување со големи магнети. Овие магнети така можете да притиснете силно ако е дозволено да се здружат против кожата. Ако магнети се проголтан или aspirated на белите дробови, итна медицинска внимание е потребно. Целата дијаметар е D32mm. Кога овие магнети за да дојде заедно брзо, тие може да се загрози и да се прекине испраќање на честички на брзина. Ние се задржи повеќе од еден милион парчиња магнети во различни големини во парк. Вие треба да ги задржи овие магнети далеку од електронска опрема, компјутерски дискови, кредитни картички, видео касети, и други магнетни медиуми.
NEODYMIUM МАГНЕТИ се кршливи и може лесно да се кршат. Повеќето наредби може да се организира во 72 часа. INGESTION ИЛИ ВДИШУВАЊЕ НА МАГНЕТИ МОЖЕ ДА РЕЗУЛТИРА СО ПОВРЕДИ ИЛИ СМРТ. За било какви информации ве молиме контактирајте со нас во секое време.

Детали

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
Може да се прилагоди
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
Куп Форма
Свеж

Избор на клиенти