.

.

New
10 компјутери SmCo Магнет Диск Кол 20x8 mm 0.28 цилиндар, 350degree C Висока Температура Постојан Ретки Земјата Магнети

10 компјутери SmCo Магнет Диск Кол 20x8 mm 0.28 цилиндар, 350degree C Висока Температура Постојан Ретки Земјата Магнети

DEN 2438.40

Стока
Достапно.

3 15-23 14-16 250 750 Sm1 Co5 YX-18 8.453 кг, Монета Големина=Dia25*2mm) Димензии : Дијаметар 20.4 ≥25 22-24 350 800 Sm2 Co17 YXG-26 H 10. Сите превозот методи се со следат следење numbersand превозот цена се исплатеше пред превозот. e Packet Пакети помалку од 2kg. Затоа, испорака тежина е многу повеќе од магнет тежина во повеќето случаи.00 x Дебелина 8. Овие карактеристики се Sm Co магнети идеални за апликации кои бараат отпор да широка температури и околини.5-10 ≥25 26-28 350 800 Sm2 Co17 YXG-30 H 10.6 ≥15 29-32 300 800 Sm2 Co17 YXG-26 M 10.4 lbs), на испорака тежина е веројатно повеќе од 3.5 12-16 28-30 300 800 Sm2 Co17 YXG-32 M 10. Обично трае 7-20 дена
#3. животната средина, без demagnetizing. Кина Пост Воздух Пакети помалку од 2kg, Тоа може да се постигне најголем дел од местата во целиот свет. Тоа е широко се користи како сензори, rotors, широко се во напредна електроника, медицински машини и авиони.8 ≥18 24-26 300 800 Sm2 Co17 YXG-28 10.05 mm) Материјал : Sm2 Co17, Одделение YXG24 H Позлата/Слој : N/A Magnetization на Ветер : Преку дебела (Столбови на најголемите лица) Max Оперативни Temp : 350ºC (662 ºF) Бренд : HMME Употреба : Sm Co магнети може да се користи во екстремно висока темп.3 ≥18 20-23 300 800 Sm2 Co17 YXG-24 9.7 15-23 22-24 250 750 Sm1 Co5 YX-18s 8. (KOe) Внатрешна принудна Сила Hcj. Оперативен Темп.
Magnetizing Насоки
Магнетни Својства На Материјали Одделение
Остаток на индукција
Br. Имаме специјална цена за фабрика купувачи
Поради силните Magnetizing, да ги задржи електроника далеку од магнети
MOQs (Минимална Цел Количество) : Ние немаме MOQ сепак, цената за рефус цел е многу lo
wer од тоа, на помали цел поради трошоците за производство разлики.

Детали

Број На Модел На:
HMMESMCO
Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
ретки земјата магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
Диск
Материјали:
Sm2Co17
одделение:
Како што е опишано, може да се прилагоди
Димензии:
Како што е опишано, може да се прилагоди
Magnetizing:
Преку. Дебелина, со столбови на најголемите лица
производител:
Ураганот Магнети&Материјали Инженеринг
Cerficates:
RoHS Уверение, ISO сертифицирана
MOQ:
1 парче, пониска цена за поголема количина
Толеранција:
+/- 0.0039 ИЛИ +/- 0.1 mm
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти