.

.

New
1000pcs Neodymium N35 Кол 3мм X 1.5 mm Силни Магнети Мал Диск NdFeB Ретки Земјата За Занаети Модели Фрижидер Лепење Бесплатен Превозот

1000pcs Neodymium N35 Кол 3мм X 1.5 mm Силни Магнети Мал Диск NdFeB Ретки Земјата За Занаети Модели Фрижидер Лепење Бесплатен

DEN 894.00
DEN 960.96

Стока
Достапно.

Neodymium магнети понекогаш се познати како Нео,Neod или NIB магнети.
Опис
Neodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.99 /многу
парчиња / многу
100pcs Neodymium N35 Кол 3мм X 1mm Силни Магнети Мал Диск Nd Fe B Ретки Земјата За Занаети Модели Фрижидер Лепење Бесплатен Превозот САД$ 10.
Други индустрии : magnetized Восок, цевки descaling, магнетни држачи, автоматски mahjong машина,магнетни брави, врати за windows магнетни, магнетни багаж, кожа магнетни играчки,магнетни алатки, подароци и пакување.
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни,affortable начин на превозот услуга.
Тешко дробење ќе предизвика штета и во пукнатините во магнетното материјал.
Сите предмети ќе бидат испратени со 7~10 дена за по исплата е расчисти. Ние веднаш ќе го замени предметот или да ви даде надоместок.Тоа обично трае околу 30-45 дена за испорака пристигнување. Ви благодариме!
Корисниците ќе бидат предмет на увозни давачки и даноци.Ние сме во состојба да преземе било каква одговорност за Сопствени задоцнување или данок.
Neodymium магнети обично се обложени Никел-Бакар-Никел позлата да се спречи железо од rusting.
Ако не го добиете вашиот објект на време,pls контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
Ако не сте задоволни со вашата нарачка, поради некоја причина, да ги споделите со нас.
Neodymium блок магнет беше направен на Nd Fe B, имаат силни магнетни перформанси и изглед не ' рѓа, обично се сместени во собна температура, максимум оперативни температура е 80 ° C ,а тоа никогаш не ќе demagnetization.Ќе се забележи со следење на број откако shippment е направен.99 /многу
парчиња / многу
200pcs Neodymium N35 Кол 5мм Х 1mm Силни Магнети Мал Диск Nd Fe B Ретки Земјата За Занаети Модели Фрижидер Лепење Бесплатен Превозот САД$ 14.Ви благодариме за вашето разбирање.
Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.

Детали

Примена:
Индустриски Магнет
Композитни:
NdFeB Магнет
Обликот:
лист
Број На Модел На:
3x1.5
Тип:
Постојано
Бренд Име:
OIAHS
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти