.

.

New
Гума Лажни Лимон( Мек Материјал ) Магија Трикови Лимон за да Свила Magie Фаза Илузии Трик Реквизити се Појавува/Исчезнуваат Комедија

Гума Лажни Лимон( Мек Материјал ) Магија Трикови Лимон за да Свила Magie Фаза Илузии Трик Реквизити се Појавува/Исчезнуваат Комедија

DEN 125.00
DEN 134.40

Стока
Достапно.

Точка Име Гума Лажни Лимон, мек материјал
Големина : 7.5 cm*5cm*5cm Демо
Discription
Неверојатни имитира вистински Лимон со иста текстура и боја. Повеќе од 3 метри не можете да кажете тоа не е вистинска Лимон Замислете сцена : ќе земете Лимон -обоени handkerchief и побара од публиката Она што боја е handkerchief? и сите ќе одговорат во исто време Лимон во тој момент ќе биде во можност да се каже, Да, тоа е всушност Лимон !!! додека да се појави од никаде, овошје (еден Лимон ) само како вистинска како оние на пазарот.
Таа има една мала дупка, која е лесно да се скриени со fingertip. Оваа дупка е потребно за да се избегне каков било вакуум ефект и брзо враќање на формата откако мелени.
Тоа е исто така корисни за да се скрие мал handkerchiefs или да ги направи се појави.
Корисни исто така, ако не сакате да се изврши со вистински објекти, за вршење на канарските во јајце во лимон во Лимон рутина.
Лесно да се справи, кој ви овозможува да се изврши техники како оние кои се користат во сунѓерот топки рутини. Настава
Никој
За купувачот Читање :

Детали

Карактеристики:
Почетник,Улица,Магионичари,Лесно Да Се Направи,Фаза,Професионални,Да Научат
Пол:
Унисекс
Перформанси Форма:
Фаза Магија
Бренд Име:
doo-wops
Материјал:
Гума
Тип:
Различни Проп
Е Инструкции Се Вклучени:
No
Возраст Опсег:
Grownups
Предупредување:
види discription
Големина:
One Size
Место на Потекло:
Шангај, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти