.

.

New
Chihuly Стил Мулти Боја Рака Разнесени Стакло, Кристал Виси Синџир Лустерот

Chihuly Стил Мулти Боја Рака Разнесени Стакло, Кристал Виси Синџир Лустерот

DEN 39360.00

Стока
Достапно.

Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки. Секој лустерот пристигнува со лесен-за-користење installtion водич и ние сме среќни да ви прошетка низ инсталацијата преку телефон.
П7 : Како да се чисти стакло лустерот и скулптура?
Користење на пердув duster ќе биде во ред или нешто слично коса посува, исто така, е добар избор.Chihuly Стил Мулти Боја Рака Разнесени Стакло, Кристал Виси Синџир Лустерот
Опис на производот : Материјал Borosilicate Стакло ,Murano Стакло,Разнесени Стакло Техника Устата Разнесени ,Рака Разнесени Состав Стаклена цевка парчиња,една метална рамка внатре,инсталација настава Пакет Пластична пена,дрвени картон и други пакување материјал Плаќање T/T,Paypal,Western Union Време на Испорака 15-20days Боја Прилагодена Големина Прилагодено MOQ 1 парче Порта
Xiamen,China
Answer : ___________________________ Note : (100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиот
производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.
П5 : Каков вид на превозот начин не ја користите?
И по море и да ги Изразат се во ред, можете да одберете од себе. 50% депозит, рамнотежата, пред превозот за цел над $5,000. Дали ви пречи тоа? Инсталација и Одржување На : електрична инсталација е многу сличен на ставање во тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност, е забава! Ако некогаш сте подготвени букет цвеќе, може да се стави заедно на еден од нашите лустери. Ние сме биле превозот стакло низ целата земја, за многу години и може да се верува со вашиот shippment, ве молиме овозможи 3-4weeks за испорака, иако повеќето наредби ќе пристигне во 2-3weeks. Околу 10% бесплатно резервни делови ќе се стави заедно , можете само да го остатокот се осигура дека некои скршени парчиња нема да влијае на вас да го инсталирате совршен лустерот. Сите пакети осигурени против кршење.
Прифати разликата ако имате цел тоа!)
Превозот и Пакет :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. На големина и боја може да се прилагоди .

Детали

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7 дена
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Напон:
110-240V
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Број На Модел На:
C101
Wattage:
3w/led
боја:
сопствени направени
Големина:
Custom made
MOQ:
1Piece Murano Стакло Лустерот
Примена:
Дома ,Хотел ,Лоби
Материјал:
Разнесени Стакло,Стакло Murano
Извор На Светлина:
LED
Стил:
Модерната Уметност Оркестарот
време на испорака:
15days
Техника:
Рака Разнесени
Свеж

Избор на клиенти