.

.

New
Најновите Топла Продажба на Добра Квалитетни LED Извор на Светлина Murano Стакло Лустерот за промет на Големо

Најновите Топла Продажба на Добра Квалитетни LED Извор на Светлина Murano Стакло Лустерот за промет на Големо

DEN 45600.00

Стока
Достапно.

Хардвер и електрична опрема вклучени.
Околу 10% бесплатно резервни делови ќе се стави заедно,можете само да го остатокот се осигура дека некои скршени парчиња нема да влијае на вас да го инсталирате совршен лустерот. 50% депозит,
билансот пред превозот за цел над $5,000.
За Лустерот :
Секој лустерот доаѓа стандард со четири или повеќе 120v-220v светилки, една метална таванот планината и кабел-кодот
монтажа на хардвер.
Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
П7 : Дали ќе го прифати Кредитна Картичка, Visa, Paypal, итн. Животот на LED : најмалку 50. Достапна во само 1 големина. На големина и боја може да се прилагоди . Имаме боја шема за вашиот референца. Инсталацијата е бриз со нашите easy-to-use
упатство за инсталација.
Овие ЛЕР е меѓународен стандард, може да се купи во вашата земја лесно.
Q1 : Како да се чисти стакло лустерот и скулптура?
Користење на пердув duster ќе биде во ред или нешто слично коса посува, исто така, е добар избор.
П8 : Се овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да).
Влезен напон е 110 V,220 V,240 V,може да се користи во светот .
Q3 : Како стакло плочи се sticked на ѕидот?
Ние нудиме нерѓосувачки челик првенство и проширување завртка, можете да ја завршите инсталацијата во рок од 1 минута.
Q6 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно.

Детали

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Стил:
Современа
Напон:
220V,120V,110V,110-240V,240V
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7days
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
Рака Разнесени Murano Стакло Лустерот
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
LR1161 LR1162
Wattage:
3W/LED
Свеж

Избор на клиенти