.

.

New
Кина Снабдувач Затворен Home Art Декорација Осветлување Модерна Chihuly Стил Стакло Сенка Италијански Лустерот

Кина Снабдувач Затворен Home Art Декорација Осветлување Модерна Chihuly Стил Стакло Сенка Италијански Лустерот

DEN 31200.00

Стока
Достапно.


Овие ЛЕР е меѓународен стандард, може да се купи во вашата земја лесно. Изработени од 100% рака разнесени стакло, секоја чаша матични мерки меѓу 10-20inchs во-
должина и е индивидуално висеше на централна метална рамка.
Инсталацијата е многу слична со ставање на тавански вентилатор и уредување на стаклени парчиња, всушност се забавуваат!
П7 : Дали ќе го прифати Кредитна Картичка, Visa, Paypal, итн. 50% депозит,
билансот пред превозот за цел над $5,000. Достапна во само 1 големина.
П8 : Се овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). Хардвер и електрична опрема вклучени. плаќање ?
Сите ние се прави бизнис од страна на T/T (Телеграфска Трансфер) или Western Union.
Q6 : Како да се соберат лустерот и скулптура? Се лустери може да бидат обесени на таванот директно ?
Инсталација настава ќе бидат обезбедени, вие само треба да се стави произлегува со метална рамка соодветно. Имаме боја шема за вашиот референца.
Q2 : Каков вид на превозот начин не ја користите?
И по море и да ги Изразат се во ред, можете да одберете од себе. Животот на LED : најмалку 50.
За Лустерот :
Секој лустерот доаѓа стандард со четири или повеќе 120v-220v светилки, една метална таванот планината и кабел-кодот
монтажа на хардвер.
Како светлосни ефекти, објекти можеби малку поинаква со слики.
Q4 : Се овие стаклени елементи скршен лесно за време на испорака?
Ние пак ги со 1pc/5-слој извоз картон, светилка рамка К/D пакување со густа пена во внатрешноста,
стаклото се спакувани одделно со поли торба и пена, секој пакети се нудат со англиски инсталација настава и слика.

Детали

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Стил:
Современа
Напон:
220V,120V,110V,110-240V,240V
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Гаранција:
7days
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Карактеристики:
Рака Разнесени Murano Стакло Лустерот
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Заврши:
Бранеа Од Нерѓосувачки
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
LR1146
Wattage:
3W/LED
Свеж

Избор на клиенти