.

.

New
Модерната Арт Деко, рачно изработени Разнесени Murano Стакло LED Лустерот за Вила Оркестарот

Модерната Арт Деко, рачно изработени Разнесени Murano Стакло LED Лустерот за Вила Оркестарот

DEN 51840.00

Стока
Достапно.

Имаме боја шема за вашиот референца. Сите пакети осигурени против кршење. Сите наши лустери може да биде рамна монтира на таванот без никаква дополнителна опрема или да се расправаме. Како овие се кревка стакло, но во случај на скршено, ние исто така нудиме 5 to10% резервни делови.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П1 : Дали овие парчиња достапни во различни бои и големини?
Yes (да). Светилки се достапни преку врвот на лустерот. Повеќето од нашите светлина фитинзи може да се направи во различни големини и во согласност со барањата на клиентот. Comany Информации : Ние поголеми во обезбедување на profuse дизајнот на разнесени стакло лустери, декоративни кристал осветлување и murano стакло уметност со изобилство искуство. Околу 10% бесплатно резервни делови ќе се стави заедно , можете само да го остатокот се осигура дека некои скршени парчиња нема да влијае на вас да го инсталирате совршен лустерот. Тоа може да биде забавно да се инсталира од себе и да се направи уникатен стил како ви се допаѓа. Приоритет/Изразат испорака достапни на посебно барање. Со повеќе од 6 години искуство изработка на сопствени предлози за двете комерцијални и станбени ентериери, ние може да се стави заедно лустерот дека ќе ја напушти вас и вашите гости зборови за годините што доаѓаат. Murano стакло лустери, Таванот светла, Ѕидни светилки, Подни светилки. Paypal е исто така достапни за мали. Едноставно јавете ни се на продавницата и нека знаат точно она што го сакате од вашиот лустерот и ние ќе се направи тоа да се случи!
Флеш Монтажа или Виси Вашиот Лустерот од Високи Тавани : Сакате вашиот лустерот како блиску до таванот, како е можно? Нема проблем.
Боја плоча(можете да ја изберете бојата што сакате за тоа)
Превозот и Пакет :
Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС. За високи тавани, можеме да додадете екстра-долги кабли за номинална цена. Кујна светла, Бања светла, Разнесени светла, Кристал на светлина, Murano стакло tabletop, Стакло sculoture, Ѕид уметност. Оваа предност не само што заштедува нашите клиенти време, но нивните пари премногу.

Детали

Тип На Објект:
Лустери
сертификација:
УЛ,CE
Заврши:
Железо
Гаранција:
2 години
Напон:
220V,120V,110V,240V
Сенка Ветер:
Надолу
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло
Број На Модел На:
LR1246
База Тип:
E14
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Инсталација Тип:
Semiflush Планината
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Wattage:
3w/led
Свеж

Избор на клиенти