.

.

New
Модерната Нордиските Индустриски Lumiled Лустерот Светлина Гроздобер Spider Pendant Светилка на Лофт Антички Прилагодливи DIY Lumiled Дома Осветлување

Модерната Нордиските Индустриски Lumiled Лустерот Светлина Гроздобер Spider Pendant Светилка на Лофт Антички Прилагодливи DIY

DEN 9072.00

Стока
Достапно.


Модерната Нордиските Индустриски Lumiled Лустерот Светлина Гроздобер Spider Pendant Светилка на Лофт Антички Прилагодливи DIY Lumiled Дома Осветлување
Lumiled Лустерот светлина Производ параметри : Бренд : myleda Точка бр : МИ-БДС-DD68 Големина : КАКО НА СЛИКАТА Абажур и помошен материјал : стакло светилка тело е главен материјал : легура Светилка тело и помошни материјали : ABS + метална шасија Гарантен период : 2years Боја класификација : 12/18 глави Главен материјал : абажур органско стакло Тип на светлосен извор : Lumiled сијалица или LED или заштеда на енергија светилки или халоген волфрам светилка Процес : сликарство матирано светлосен извор : 12/18x E27 Зрачењето област : 15m2-20 м2 без разлика Дали или не да се донесе еден извор на светлина на светилки и фенери, вклучувајќи 12/18 компјутери E27 Lumiled сијалица Напон : 90 v -260 v Други применливи простор : бојадисана мензата студија спалната соба тоалет/други Стил : Ретро индустриски Lumiled Лустерот светлина Производ покаже :

Детали

Абажур Боја:
12heads без крушка, 12heads со сијалица, 18heads без крушка, 18heads со сијалица
Тип На Објект:
Лустери
Сенка Тип:
Чисто Стакло
Сенка Ветер:
Надолу
Карактеристики:
Lumiled Лустерот Светлина
Тело Материјал:
Железо
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
Гаранција:
2years
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
сертификација:
CCC,CE,EMC,FCC,ГШ,RoHS,УЛ,VDE
Заврши:
Железо
Стил:
Арт Деко
База Тип:
E27
Е dimmable:
No
Напон:
110V,220V,90-260V
Извор На Енергија:
AC
Е Светилки Вклучени:
No
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Број На Модел На:
MY-БДС-DD68
Свеж

Избор на клиенти