.

.

New
1610 ballscrew сет : SFU1610 - 400mm Топката завртка -C7 + 1610 Орев Домување + Б.К/BF12 Поддршка + 6.35*10мм спојка

1610 ballscrew сет : SFU1610 - 400mm Топката завртка -C7 + 1610 Орев Домување + Б.К/BF12 Поддршка + 6.35*10мм спојка

DEN 2143.00
DEN 2256.00

Стока
Достапно.

пакетот вклучува :
1 x SFU1610 - 400mm Топката завртка со топката нут (BK12/BF12 стандард обработка) 1 x 1610 Орев Домување 1 x Б.К/BF12 Поддршка 1 x 6.35*10мм спојка
Answer : ___________________________ NOTE : 1. Ве молиме Внимание е 400 mm, со вкупна должина(вклучува ballscrew должина и две крајот машински делови должина). 2. ние може да се намали ballscrew должина како ви се допаѓа, ако треба и некои други должина што не се наведени на нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас.ви благодариме. 3. На овој линк на нашиот топката завртка е вклучувајќи крајот обработка, ние ќе се според следниве стандардни цртање до завршувањето maching дел во подолу цртање, или имате свој цртеж, ве молиме испратете ја на нас, веднаш штом ќе се направи нарачка.

Детали

Водич Должина:
400mm
Водич Ширина или Дијаметар:
16mm
Број На Модел На:
SFU1610
Тип:
SFU/RM1610 Ballscrew Сет
Завртка Теренот (олово):
10мм
Дијаметар:
16mm
Item1:
SFU1610-400mm Топката завртка
Item2:
1610 Орев Домување
item3:
BK12/BF12 Поддршка
item4:
6.35*10 спојка
Место на Потекло:
Кина
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти