.

.

New
Мини Преносни Ултразвук RF Cavitation Масти Горење Целулитот Навремено Отстранување на Кожата Стега Зацврстување на Телото Убавина Слабеење Уред

Мини Преносни Ултразвук RF Cavitation Масти Горење Целулитот Навремено Отстранување на Кожата Стега Зацврстување на Телото Убавина

DEN 4560.00

Стока
Достапно.

Црвено светло може да го зголеми виталноста на клетки, промовирање на клетките' метаболизмот, ја прават кожата ослободување на голема количина o колаген и фиброзно ткиво за авто-пополнување.покрај тоа, уредот е предвидено со 4 нивоа на RF функција се движат од силни за да недела, која им овозможува на корисниците да се прилагоди на ниво во согласност со нивните сопствени чувства. На топлинска енергија испорачана од 500 KHz висока фреквенција пулсот ќе се намали колаген и постигнување на ефектот на затегнување на кожата , подобрување на брчките и намалување на тежината преку континуирана регенерација и рекомбинација како времето одминува . LED функција : Црвено светло with635nm бранова должина карактеристики висока чистота, силен извор на светло и единствен енергетска густина, која има значаен ефект во нега на кожата и здравствен третман. Ултразвукови бранови игра улога во кршејќи масти, маса на лимфните и отфрлајќи токсини; термички ефект на ултразвукови бранови може да предизвика промена на васкуларна функција и метаболички процес во обид за зголемување на циркулацијата на крвта, намалување на келиите на возбуда и наметнува analgetic ефект; ултразвукови бран има ефект на подобрување на catalysis и забрзување на метаболизмот, што може да се направи PH вредност промена кон алкална насока, олеснување на дрога пенетрација и подобрување на дрога е bactericidal капацитет.

Детали

Големина:
114*90*106 cm
Лажни Eyelash Занает:
рачно изработени
Бренд Име:
ultrabeautifly
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
153
Објектот:
преносни rf cavitation слабеење убавина уред
Големина:
114*90*106 cm
боја:
Бела
Материјал:
ABS
Моќност:
Глобална напојување за AC100-240V, 50-60Hz
Батерија:
Yes
Функција:
масти гори губење на тежината слабеење на телото
Свеж

Избор на клиенти