.

.

New
12mm x20M коефициент на Топлинска Спроводливост Двојно Двострано Лепливи Ленти за PCB ПРЕДВОДЕНИ од Модулот, Heatsink Топлина, Кул Уред Заеднички

12mm x20M коефициент на Топлинска Спроводливост Двојно Двострано Лепливи Ленти за PCB ПРЕДВОДЕНИ од Модулот, Heatsink Топлина,

DEN 690.72

Стока
Достапно.


Ракување & Превозот
1) Што вообичаено се организира вашата нарачка во рок од 48 часа по расчисти исплата.
2) Купувачот може да се врати за една парцела за наплата или размена ако стоката се покажа оштетени или defectively и стоката не бил некогаш управувана од страна на купувачот.
3) д-пакет, може да се следат, САМО за САД земја, обично трае околу 15~25 работни дена да го достигне.0 Температура : 4-20 C~+120 C Употреба : широко се користат за лепило на чипови, мека PCB, висока моќност транзистори, термички влошки или други ладење опрема, како што се * транзистори со heatsink; * DC/DC коло случај; * услужни pcb и heatsink; * heatsink со процесор Функција : направен од водечките притисок чувствителни лепило, со добра цврстина и лепливоста и обезбедување на одличен начин на топлинска проводници Забелешка : * ние може да се намали како вашето барање ширина.
2) Ние НЕ ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА КУПУВАЧОТ без никакви претходни комуникација и Како и продавачот и купувачот времето што помина за трансакцијата треба да се почитува.

Обичај, Должност Такса и Друг Надомест
1) ве Молиме контактирајте со вашиот локален обичај за секој надоместоци можат да се предизвикани од увозот на стоки, пред да ги купите.
4) Колор разлика предизвикани од екран или други неконтролирани причина не припаѓаат на квалитетот проблем.
* Напомена : Хонгконг Пост Воздух Пошта ќе биде побрзо од Кина Пост Воздух Пошта во некои земји, ако сакате и побрзо и заштеда на пари, ве молиме да се разгледа овој пат во прв план.08 mm Лепило дебелина : околу 0. оставете netural / негативни повратни информации директно.
Политика на враќање и Гаранција
Купувачот е задоволство доаѓа во прв план.3 го Издржат Напонот(kv) : 4 коефициент на Топлинска Спроводливост (ASTM D22470) (W/m-k) : 1.

Детали

Тип:
Лента
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
0.25 mm
Свеж

Избор на клиенти