.

.

New
2mm*50M 3M Лента Двојно Двострано Лепило Налепница За Мобилен Телефон/LED Екран Поправка,SMT Лента

2mm*50M 3M Лента Двојно Двострано Лепило Налепница За Мобилен Телефон/LED Екран Поправка,SMT Лента

DEN 251.00
DEN 264.00

Стока
Достапно.


2mm*50 M 3 M Лента Двојно Двострано Лепило Налепница За Мобилен Телефон/LED Екран Поправка,SMT Лента Опис : База Материјал : Не-плетени ткаенини Големина : 2mm* 50 метри, Дебелина : околу 0.15 мм Долго Темп. Отпорни# : 90 centi степен Краток Темп. Отпорни# : 120 centi степен Употреба : широко се користат за лер, lcd екран, допрете paneel, лого, домување.. лепило. Добро леплива за гума, полипропилен, груба површина. широко се користат за телефон LCD Стакло леплива да се спречи светлина се пренесува. Многу тенок, лесен за лепило, силно лепило способност. Совети : ве Молиме бидете сигурни дека на површината се чисти пред лепило, Сликата е за вашиот референца, acutal ширина е по acutal лента. Ви благодариме! Пакет се Вклучени : 3 тркалаат 2mm*50 метри 3 M 9080 Двојно Двострано Лента Совети * Апели да бидат сигурни дека на површината се чисти пред лепило, * најдобри лепило температура е 21~38 C. * Вкупна големина околу 1200mm * 50 метри достапни, ние може да го прилагодите за вас. * Сликата е за вашиот референца, acutal ширина е по acutal лента. Ви благодариме!

Детали

is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
3M лента
Тип:
Лента
CAS Бр. :
двојно двострано лепило
Други Имиња :
двојно двострано лепило
MF:
двојно двострано лепило
EINECS Бр. :
двојно двострано лепило
Класификација:
Други Лепила
Главна Суровина :
двојно двострано лепило
Употреба:
двојно двострано лепило
Свеж

Избор на клиенти