.

.

New
50 компјутери T0.08mm*W25mm*L10m Nitto Лента 903UL PTFE Fiberglass Електрична Изолација, Отпорни на Топлина, Компресија, PTFE Лента

50 компјутери T0.08mm*W25mm*L10m Nitto Лента 903UL PTFE Fiberglass Електрична Изолација, Отпорни на Топлина, Компресија, PTFE

DEN 23520.00

Стока
Достапно.


Модел Супстрат
Краткорочни
отпорност на топлина
Континуирано
користете температура Линк Дебелина
( mm ) Ширина
( mm ) Должина
( m ) Број 903 UL 0.9
Пад на Напон (KV)
8
11
14
15
Температурата опсег ( Степен )
-60~ 2 8 0
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации.Ве молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди со цел,ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.08 50 10 300 степен -60~280 степен Бр 903 UL 0.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.18 19 10 300 степен -60~280 степен
Многу важно !!
1.23
Затегнувачка цврстина ( N/19mm )
55
93
160
210
Лепило сила *1 ( N/19m м)
5. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка. Широко се користи во : индустријата За храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн
Објектот
Карактеристична Вредност
Број 9 0 3 UL
Дебелина ( мм )
0. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка .08 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 903 UL 0.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка. Ви благодарам многу !
.)
За повратни информации :
1.08mm*W25mm*L10m Nitto 903 UL PTFE Fiberglass Електрична Изолација, Отпорни на Топлина, Компресија, Анти-корозивни PTFE Лента
Внимание!!
903 UL се направени во Nitto Denko Јапонската фабрика . ,pls изберете совршен натпревар стандард што треба.

Детали

Тип:
Лента
Број На Модел На:
903UL
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
боја:
сива
Спецификација:
T0.08mm*W25mm*L10m
Место на Потекло:
Јапонија Nitto Denko
Долготрајна температура отпорни:
-60~280 степен
Краткорочни топлина rsistancee:
300 степен
Производ база материјал:
PTFE филм
Предност:
Електрична Изолација, Отпорни на Топлина, Компресија, Анти-корозивни
Примена:
Се користи за топлина, скрининг, топлина запечатување, термички електрична изолација
Широко се користи во:
Аптека, храна, печатење, хемиска индустрија, итн.
Затегнувачка цврстина:
(n / cm) 135-150
Свеж

Избор на клиенти