.

.

New
37mm x20M Двојно двострано термички лента за Чип, Мека PCB, LED, Термички Влошки Лепило

37mm x20M Двојно двострано термички лента за Чип, Мека PCB, LED, Термички Влошки Лепило

DEN 1751.52

Стока
Достапно.


3) Ако нема посебни discription, сите стоки со 90 дена гаранција.
3) Ако на секое прашање или проблем се среќаваат, ние сме многу ценети дека ќе контакт со нас и да даде и шанса да се реши без проблеми и пријателски.08 mm Лепило дебелина : околу 0. * Слика само за вашиот референца, самата ширина е како на вистински лента.3 го Издржат Напонот(kv) : 4 коефициент на Топлинска Спроводливост (ASTM D22470) (W/m-k) : 1.
2) Купувачот може да се врати за една парцела за наплата или размена ако стоката се покажа оштетени или defectively и стоката не бил некогаш управувана од страна на купувачот.0 Температура : 4-20 C~+120 C Употреба : широко се користат за лепило на чипови, мека PCB, висока моќност транзистори, термички влошки или други ладење опрема, како што се * транзистори со heatsink; * DC/DC коло случај; * услужни pcb и heatsink; * heatsink со процесор Функција : направен од водечките притисок чувствителни лепило, со добра цврстина и лепливоста и обезбедување на одличен начин на топлинска проводници Забелешка : * ние може да се намали како вашето барање ширина.
2) Ние не сме одговорни за било какви трошоци предизвикани од страна на купување, тоа значи дека купувачот ќе биде одговорен за сите даноци, како што се обврска на плаќање, и така натаму.
4) Колор разлика предизвикани од екран или други неконтролирани причина не припаѓаат на квалитетот проблем. Она што е во кутијата за батерии 1x 37mm*20М термички проводници лента.

Обичај, Должност Такса и Друг Надомест
1) ве Молиме контактирајте со вашиот локален обичај за секој надоместоци можат да се предизвикани од увозот на стоки, пред да ги купите.
Политика на враќање и Гаранција
Купувачот е задоволство доаѓа во прв план.
* Напомена : Хонгконг Пост Воздух Пошта ќе биде побрзо од Кина Пост Воздух Пошта во некои земји, ако сакате и побрзо и заштеда на пари, ве молиме да се разгледа овој пат во прв план.

Детали

Тип:
Лента
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
термички лепило
Свеж

Избор на клиенти