.

.

New
30 Ролни 973UL-T0 S.13mm*W25mm*L10m Nitto лента Електрични Лента Nitoflon Denko Лента

30 Ролни 973UL-T0 S.13mm*W25mm*L10m Nitto лента Електрични Лента Nitoflon Denko Лента

DEN 14112.00

Стока
Достапно.

Површинскиот слој на големината ролни за умирање и смола третман Широко се користат во фармацевтската индустрија, индустријата за храна, печатење индустрија, индустрија, хемиска индустрија, итн
Структура :
Одлични Перформанси :
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации.
Апликации : 1. Не-лепило страна се покажува одлични карактеристики на polytetrafluoroethylene како што се електрични својства, отпорност на топлина, временските услови, хемиски и вода (вода-пролевање), и не-adhesiveness. Тоа само ве однесе 30 секунди.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.13 13 10 300 степен -60~280 степен Бр 973 UL-S 0.Увезената Царинските Давачки и даноци на Купувачот на Сметка. Добри и Вистински Квалитет! Гаранција За Квалитет ! 2017 Топла Продажба !
Колку повеќе наредбата, повеќе попуст имате ! ! : )
Спецификација
Боја
Беж
Spec.Топлина-отпорни на масла за топлинска запечатување 3.
Карактеристики : 1. Добро држење сопственост на покачени температури и димензионална стабилност. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2.)
За повратни информации :
1.
30 Ролни 973 UL-T0 S.13mm*W25mm*L10m
Краткорочни отпорност на топлина
300 Степен
Континуирано отпорност на топлина
-60~260 Степен
Производ База Материјал
Стаклени Влакна
Лепило
Силикони
Преглед :
Стакло текстил база материјали импрегнирани со polytetrafluoroethylene (PTFE) дисперзија потоа sintered.

Детали

Тип:
Лента
Број На Модел На:
973ul-s
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes
Лента Тип:
Електрични Лента
Spec.:
T0.13mm*W25mm*L10m
боја:
Беж
Краткорочни отпорност на топлина:
300℃
Континуирана употреба температура:
-60~260℃
Предност:
Добра изведба на заштита од електрични истекување
Употреба:
Се користи за топлинска shield отпорни на топлина електрична изолација
Функција:
Топлински отпор, хемиска отпорност, водоотпорен
Широко се користи во:
Се користат во фармацијата, храна, индустријата за печатење
Место на Потекло:
Јапонија Nitto Denko
Свеж

Избор на клиенти