.

.

New
5mm x20M Двојно Двострано Термички Проводници Лепило Трансфер Ленти за Heatsink преносот на Топлината Спроведат Заедничка

5mm x20M Двојно Двострано Термички Проводници Лепило Трансфер Ленти за Heatsink преносот на Топлината Спроведат Заедничка

DEN 407.52

Стока
Достапно.


2) Ние НЕ ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА КУПУВАЧОТ без никакви претходни комуникација и Како и продавачот и купувачот времето што помина за трансакцијата треба да се почитува.

Обичај, Должност Такса и Друг Надомест
1) ве Молиме контактирајте со вашиот локален обичај за секој надоместоци можат да се предизвикани од увозот на стоки, пред да ги купите. Ако се врати пратката била предизвикана од страна на купувачот misjudgement, купувачот треба да бидат одговорни за било каква такса се причинети.
3) ве Молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, колку вредноста што сакате ние да изјави дека по фактура за вашиот локален обичај царинење без проблеми.
Повратни информации
1) Ние ќе ги остават позитивен фидбек кога ние го добиле истиот.
Бесплатен превозот 5mm x20 M Двојно Двострано Термички Проводници Лепило Трансфер Ленти за Heatsink преносот на Топлината Спроведат Заедничка
Повеќе купите добие morediscount Ние може да се намали ширина како вашето барање
Големина : 5mm*20м*0.3 го Издржат Напонот(kv) : 4 коефициент на Топлинска Спроводливост (ASTM D22470) (W/m-k) : 1.
3) Ако нема посебни discription, сите стоки со 90 дена гаранција.
1) Купувачот може да го врати парцела кои не се отворени или оштетени од некогаш во рок од 7 дена по парцела примени без никаква причина на купувачот превозот цена. Ние веруваме дека секој проблем може да се реши на пријателски и со најдоброто решение.
Ракување & Превозот
1) Што вообичаено се организира вашата нарачка во рок од 48 часа по расчисти исплата.0 Температура : 4-20 C~+120 C Употреба : широко се користат за лепило на чипови, мека PCB, висока моќност транзистори, термички влошки или други ладење опрема, како што се * транзистори со heatsink; * DC/DC коло случај; * услужни pcb и heatsink; * heatsink со процесор Функција : направен од водечките притисок чувствителни лепило, со добра цврстина и лепливоста и обезбедување на одличен начин на топлинска проводници Забелешка : * ние може да се намали како вашето барање ширина.

Детали

Тип:
Лента
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
0.25 mm
Свеж

Избор на клиенти