.

.

New
9mm x20M Две Двострано Лепило Термички Проводници Лента за LED Heatsink Чип Модул преносот на Топлината Уред

9mm x20M Две Двострано Лепило Термички Проводници Лента за LED Heatsink Чип Модул преносот на Топлината Уред

DEN 565.92

Стока
Достапно.

08 mm Лепило дебелина : околу 0.
Повратни информации
1) Ние ќе ги остават позитивен фидбек кога ние го добиле истиот.
3) Ако на секое прашање или проблем се среќаваат, ние сме многу ценети дека ќе контакт со нас и да даде и шанса да се реши без проблеми и пријателски.72 долготрајна Температура Отпорни (C/F) : 120 / 248 Краткорочни Температура Отпорни (C/F) : 180/ 356 Retentivity (PSTC-7)(ЧАС)(1 KG/ИНЧЕН/25 C) : >48 Лепило Сила(KG/ИНЧИ) : 1.
3) Ако нема посебни discription, сите стоки со 90 дена гаранција. * Слика само за вашиот референца, самата ширина е како на вистински лента.
Плаќање
1) да ја прифатиме Зачувам
2) ве Молиме слободно да се изврши уплата во рок од 3 дена за брза испорака.
Контактирајте со НАС
1) Преку Aliexpress Порака
2) Преку Aliexpress онлајн разговор.25 mm Вкупна Дебелина : околу 0.
3) д-пакет, може да се следат, САМО за САД земја, обично трае околу 15~25 работни дена да го достигне. Она што е во кутијата за батерии 1x 9mm*20М термички проводници лента.
5) Друг статус според acutal причина, ние би сакале да преговара пријателски со купувачот за најдобро решение.3 го Издржат Напонот(kv) : 4 коефициент на Топлинска Спроводливост (ASTM D22470) (W/m-k) : 1.
Бесплатен превозот 9mm x20 M Две Двострано Лепило Термички Проводници Лента за LED Heatsink Чип Модул преносот на Топлината Уред
Повеќе купите добие morediscount Ние може да се намали ширина како вашето барање
Големина : 9mm*20м*0.

Обичај, Должност Такса и Друг Надомест
1) ве Молиме контактирајте со вашиот локален обичај за секој надоместоци можат да се предизвикани од увозот на стоки, пред да ги купите.
3) ве Молиме да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, колку вредноста што сакате ние да изјави дека по фактура за вашиот локален обичај царинење без проблеми.
Забелешка : Тоа обично трае околу 24 Hous за систем да се справи со вашата исплата.

Детали

Тип:
Лента
is_customized:
Yes
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
0.25 mm
Свеж

Избор на клиенти