.

.

New
1.5 м Срцето BMI Индексот на Телесна Маса Лента Мерка Калкулатор Тело Мускулите, Губење на Тежината Исхрана Правило Лента Мерки Алатки

1.5 м Срцето BMI Индексот на Телесна Маса Лента Мерка Калкулатор Тело Мускулите, Губење на Тежината Исхрана Правило Лента Мерки

DEN 95.00
DEN 111.36

Стока
Достапно.

Ви благодариме!
Пакет Содржина : 1 x BMI Индексот на Телесна Маса Лента Мерка
​. Машките и женските имаат различни класификација на дебелината ризик Калкулатор Употреба бирање, линијата до вашата тежина (кг) со својата височина (m) Види BMI читање во прозорец за да се утврди дали вие се underweight, здрава, прекумерна тежина, дебели или многу дебели Specifciations : Материјал : Пластични Боја : Бела Мерка Спектар : До 150cm Големина : 8x8x1. Потоа користете го калкулаторот функција да брзо да се утврди BMI и дебелината на ризикот Една рака користење и притиснете на копчето retraction BMI калкулаторот функција Обоена лента за класификација на дебелината ризик Метрички систем (cm, kg,m) лента Мерка Со притискање на копчето во центарот, се повлече на крајот на касетата околу телото, дел за сакаат да се измери Забелешка : Зелени=здрави, портокал=умерен ризик, Црвено=дебели (централна дебели) и со висок ризик од срцеви заболувања. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.6cm Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење.5 м Срцето BMI Индексот на Телесна Маса Лента Мерка Калкулатор Тело Мускулите, Губење на Тежината Исхрана Правило Лента Мерки Алатки
Опис : Карактеристики : Оваа лента е да се измери, следење и оценување на промени во вашето тело, вклучувајќи половината обемот и половината-да-хип сооднос.

Детали

DIY Материјали:
Дрво
Бренд Име:
OOTDTY
Број На Модел На:
Мерка Алатка Лента Мерки
Мерен Опсег:
1.5 м
Материјал:
Пластични
Свеж

Избор на клиенти