.

.

New
YONGNUO YN85mm Ф1.8 Леќа Стандард Медиум Telephoto Премиер фиксен фокус на леќите На Canon EF Камера 7D 5D Mark III 80D 70D 760D 650D

YONGNUO YN85mm Ф1.8 Леќа Стандард Медиум Telephoto Премиер фиксен фокус на леќите На Canon EF Камера 7D 5D Mark III 80D 70D 760D

DEN 8639.52

Стока
Достапно.


Целосна рамка видите агол покриеност : хоризонтална : 24.
Параметри :
Минимална фокус растојание : 0.
Пакетот вклучува : 1 * Yongnuo 85mm Леќа 1 * Леќа Капа 1 * Предните и Задните Леќи Капа 1 * Леќа Торба 1 * Упатство
YONGNUO YN85mm Ф1.0°
Леќи на изградба : 6 комплети 9 слики
Минимална бленда : F/18
Максимална бленда : F/1.8 голема бленда, што го прави професионален избор за снимање без блиц во услови на слаба светлина и обезбедува парична казна контрола над длабочината на полето. 58mm/1
Максимален дијаметар и должина : околу.
Мулти-обложени леќи, ефективно подобрување на transmittance и сузбивање на ghosting и flare кога во позадинско осветлување снимање, поместена носи торба да одржувајте ги леќите безбедно и додадете дополнителна погодност.5°
Целосна рамка видите агол покриеност : вертикална : 16.8
Максимално зголемување сооднос : 0.85 m
Целосна рамка видите агол покриеност : дијагонала : 28.5mm
Нето тежина : околу.
Подржува full-frame и APS-C формат Canon камерите, поддржува M/AV/TV/P и други камера снимање, поддршка на автоматскиот фокус (AF) и прирачникот се фокусира (МФ) режим.13 X/184x274mm
Филтер дијаметар/Количеството на располагање : прибл.
Усвојува висока прецизност метал бајонет, која ефективно подобрување на добрината да ги собере камерата тело и бајонет сила, абење и отпорност на корозија за трајни употреба.8 Леќа AF / МФ Standard & Медиум Telephoto Премиер Објектив со фиксен фокус на леќите На Canon EF Планината за EOS Камера 7 DII 5 DII 5 DIII 5 DS 5 DSR 1 D Mark I II III IV 1 DS Mark I II III 1 DX 6 D 80 D 70 D 760 D 700 D 650 D итн
Компатибилен со Canon EF Планината за EOS Камера како што 7 DII 5 DII 5 DIII 5 DS 5 DSR 1 D Mark I/II/III/IV 1 DS Mark I/II/III 1 DX 6 D 80 D 70 D 760 D 700 D 650 D ект
Карактеристики :
Многу практични 85mm медиум telephoto премиер леќа идеално за голем број на апликации, вклучувајќи портрет фотографија.

Детали

Интерфејс Тип:
Canon EF
Употреба:
Камерата
Минимална Отворот:
F16.0
Сцена Тип:
Луѓе
Број На Модел На:
YN85MM Ф1.8
леќи на хауба:
ет-65 iii
Фокусна Должина:
85mm
Бренд Име:
FotoPal
Број на Дијафрагмата Ножеви:
9 Ножеви
Леќа Тип:
автоматски
Леќи на УВ Филтер Големина:
58mm
Калибар:
81mm
Пакет:
Yes
Целосна Рамка:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Фокус Тип:
COSCO на камерата Леќи на Камерата
Режим На Фокус:
Af, Мф
Почетен Датум:
До 2015
Тежина:
701g-800g
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
Максимална Бленда:
f/1.8
Максимално Зголемување:
0.130 пати
леќа големина:
74.7*81.6 mm
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Компатибилен:
CANON
леќи на хауба:
no
Минимална фокус растојание:
0.85 m
Минимална Отворот:
F/18
Максимална Бленда:
f/1.8
конструкција на објектив:
6 поставува 9 слики
Точка име :
YN85mm Ф1.8 Леќа
Функција:
За Canon EF Камера 7D 5D Mark III 80D 70D 760D 650D
Нето тежина:
прибл. 460g
Свеж

Избор на клиенти