.

.

New
35mm Ф1.7 CCTV Леќа+В Гората за Микро 4/3 m4/3 Олимп OM-D EPL5 EPM3 EPL7 EP1 EP2 EP3 EP6 EPL6 EPL3 E-М1/II E-M5/II E-M10/II

35mm Ф1.7 CCTV Леќа+В Гората за Микро 4/3 m4/3 Олимп OM-D EPL5 EPM3 EPL7 EP1 EP2 EP3 EP6 EPL6 EPL3 E-М1/II E-M5/II E-M10/II

DEN 1010.00
DEN 1295.52

Стока
Достапно.


Спецификација :
Прирачникот се Фокусира CCTV Леќа
Фокусна Должина : 35mm
Бленда : Ф1.7
Формат : 2/3 Инчен
AOV : 13.8
Фокус : Прирачник
Сончев Ореол : Користење на 6 ПАРЧИЊА од кочница отпуштите
Лице во лице димензија : 17.5 mm
Минимална Објект Растојание : 0.3 m
Посебен Елемент Рамка : Посебни мат алуминиум сатенски финиш рамка намалува рефлексии & оптимизиран фотографија
Премиум Rimmed Стакло : Висок квалитет rimmed стакло го намалува светлината одраз низ објективот работ
Инфраред Компатибилен : За висока резолуција day & night снимање
Функција :
Планината Тип : В Гората
Фокусна Должина : 35mm
Бленда : Ф1.7-В
Леќа големина : 40mm (диа) x 59mm
Ирис & Фокус Работење : Прирачник
Агол на Гледање : 13.8
Минимална Објект Растојание (М О Д) : 30cm - Infinit
Пакет Се Вклучени :
35mm Ф1.7 видео надзор Филм леќа X 1
Задните Првенство за Nex X 1
Пред Објективот капи X 1
C-M4/3 Планината Адаптер x 1
Компатибилен со камери, вклучувајќи :
Panasonic - Г-7, GF7 K, GF7c, GX7 K, GX7, GM5, GM1, GM4, GH3 HGK, GH3 AGK, G6, GF6, GH3, G5, GF5, GX1, GF3, G3, GH2, G2, G10, G1, GH1, GF1,GH4 ,GH5,GX8 H,GX8 G7 H G7 K
за Олимп - EP6, EPL7, EPL6, EPL5, EPM3, EPM2, EP3, EPL3, EPM1, EPL2, EPL1 S, EPL1, EP2, EP1,OM-D E-M5,Е-M10
В гората M4/3 леќи на Камерата Адаптер
Answer : ___________________________ Note :
Овој објектив е добро за Портрет Фотографија, но тоа не е добро за Пејсаж Фотографија.
На острината во центарот е во ред, но на границата е мека.
Тоа изгледа како навалите леќа. Pls проверете на следниот пример :

Детали

Пакет:
Сребрена, Црна
Употреба:
Камерата
Сцена Тип:
Инсекти,Бизнис,Уште Живот,Патување,Луѓе,Сценографијата,Спортски,Човечки,Специјални,За Архитектура
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Почетен Датум:
2013
Пакет:
Yes
Максимална Бленда:
f/1.4
Калибар:
35mm
Број На Модел На:
СИСТЕМИ ЗА ВИДЕО НАДЗОР 35OM43 Б-S
Тежина:
101g-150g
Бренд Име:
VILTROX
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Фокус Тип:
Премиерот Леќа
Интерфејс Тип:
Макро 4/3
Зум Режим:
Телескопски Леќа
Свеж

Избор на клиенти