.

.

New
Макро Камера 30мм 0.45 x ШИРОК Агол + Макро Конверзија ЛЕЌА +Предни и Задни Капи за Пред Теми видео камера

Макро Камера 30мм 0.45 x ШИРОК Агол + Макро Конверзија ЛЕЌА +Предни и Задни Капи за Пред Теми видео камера

DEN 728.00
DEN 791.04

Стока
Достапно.

30мм 0.45 x ШИРОК Супер Висока Резолуција Делукс Дигиталните Објективи
ПРОФЕСИОНАЛНИ КОНВЕРЗИЈА ЛЕЌА
Вовед
# Супер висока резолуција широк делукс дигиталните објективи;
# Мулти Обложени Оптичко Стакло
# Изградена-во кој се одвојува макро леќа за екстремни close-up снимки
# Леќа торба, леќа опфаќа вклучени
# Зголемување : 0.45 X AF
# ЛЕЌА ГОЛЕМИНА на(mm) : 43(дијаметар)x29(висина)
# Леќа Назад Теми Големина 30мм
# 34mm Пред Теми За Филтер
# Сосема нов, не се користи
# Направен од метал
# боја : Сребрена
Answer : ___________________________ NOTE :
кога го користите овој објектив, не можете да ги тргнеме на Макро филтер директно, како тие се сосема во тоа време.ако еднаш сте ја отстраниле макро дел,теле дел веќе нема да одговара за вашиот објектив,затоа што завртка големина промени. во меѓувреме, вие не може да се фокусира.
Микро филтер, што е само една дополнителна функција на објективот, Може да се користи одделно како што сакаат.
Пакет Се Вклучени :
ЛЕЌА x1
Леќа торба x1
Леќа на Предната Капа x1
Леќи на Задните Капа x1
(Оригиналната Manufactory Пакет)
Погоден За
*
30мм Пред Теми видео камера

Детали

Интерфејс Тип:
Макро 4/3
Употреба:
Камерата
Бренд Име:
хари добро
Сцена Тип:
Патуваат,Луѓето,Свадба,Сценографијата
Целосна Рамка:
No
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Број на Дијафрагмата Ножеви:
9 Ножеви
Леќа Тип:
упатство
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Фокус Тип:
Широк Агол-Зум
Свеж

Избор на клиенти