.

.

New
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 G ЕД VR Објективот на Мало Поле За D810 D750 D610 D7200 D7500 D5600 D3400

Nikon Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 G ЕД VR Објективот на Мало Поле За D810 D750 D610 D7200 D7500 D5600 D3400

DEN 13824.00

Стока
Достапно.

6
Минимална Фокус Растојание
0.
Ние не сме се регистрирате во вашата земја нема право да примаат било кој данок, ддв од страна на купувачот.
ПОТВРДЕНО АДРЕСА ПРЕД ДА ГО ИСПРАТИТЕ :
Ние ќе го испратите производот до Aliexpress адреса .
За безбедноста причина, Купувачот мора да обезбеди на Диск дозвола, Пасош I.

Детали

Интерфејс Тип:
NIKON
Употреба:
Камерата
Леќа За Стабилизација Тип:
Nikon VR
Бренд Име:
NIKON
Леќа Тип:
автоматски
Nikon Модел:
AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6 G ЕД VR
Максимално Зголемување:
0.200 пати
Фокус Тип:
Стандарден Зум
Сцена Тип:
Архитектура,Бизнис,Уште Живот,Спортот,Посебно,Патување,Свадба,Луѓе
Почетен Датум:
2008 година
Режим На Фокус:
Af, Мф
Пакет:
Yes
Минимална Отворот:
F22.0-38.0
Број На Модел На:
AF-S 18-105mm
Максимална Бленда:
F3.5-5.6
леќи на хауба:
HB-32
Леќи на УВ Филтер Големина:
67mm
Број на Дијафрагмата Ножеви:
7 Ножеви
Целосна Рамка:
No
Тип:
Зум Објектив
Свеж

Избор на клиенти