.

.

New
Qeento 52mm на камерата леќи на камерата хауба за nikon D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D3000 D60 D40X D40 18-55мм 18-140mm леќа

Qeento 52mm на камерата леќи на камерата хауба за nikon D5500 D5300 D5200 D5100 D5000 D3300 D3200 D3100 D3000 D60 D40X D40 18-55мм

DEN 384.00
DEN 473.28

Стока
Достапно.

Достапни големина : 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm Изберете: Главните карактеристики: Може да се користи со сите брендови леќа капа. Дизајниран за внатрешни фокус lense За леќа над 20mm(целосна рамка камери) За леќа над 15mm(APS-C големина камери) Прифаќа леќа капи Дизајнирани да се приспособат на точниот агол на поглед на камерата е објектив. Минимизира светкаат и ghosting со блокирање надвор скитници светлина.Го заштитува вашиот објектив од случајно влијание и елементи. Објектот Слики: Вовед: *Спречи отсјај од запирање на светлината од доаѓаат во објективот на страна агли *го Подобрува контрастот на квалитет на слика * * * * Зголемување на транспарентноста *Штити леќа од гребнатини и влијанија *Штити леќа од нечистотија Лесно за инсталација: се Одржи лале во облик на леќа аспиратор со "ливчиња" кои се соочува надвор од камерата и да се обезбеди икона на триаголник е свртена нагоре на хаубата. Усогласување на врвот на леќа аспиратор со врвот на камерата леќи на камерата,стискаш страна јазичиња во и нежно snap во местото на филтер тема. Да се оддели леќа худ ,фатете база на хауба и стискаш страна јазичиња во,отстранете база од филтер нишка со влечење нанадвор. Да се јават леќа хауба за складирање цели,едноставно ротирање аспиратор со "ливчиња" свртена кон камерата и нежно snap во местото на филтер тема.

Детали

Калибар:
52mm, 67mm, 72mm, 77mm, 82mm, 55мм, 62mm, 58mm
Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
qeento
Број На Модел На:
52mm
Свеж

Избор на клиенти