.

.

New
Mcoplus HB-39 67mm Висок Квалитет Petal Цвет Бајонет Леќа Хауба за Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ЕД VR Леќи на Камерата Додаток

Mcoplus HB-39 67mm Висок Квалитет Petal Цвет Бајонет Леќа Хауба за Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ЕД VR Леќи на Камерата Додаток

DEN 206.40

Стока
Достапно.


Mcoplus HB-39 67mm Висок Квалитет Petal Цвет Бајонет Леќа Хауба за Nikon AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6 G ЕД VR Леќи на Камерата Додаток
Вовед :
Висок квалитет бајонет планината посветен замена на леќа худ направен специјално за да одговара на фокусна должина на компатибилни објективи со црна мат внатрешната површина дизајнирани за да се намали светлина е отсјај.
Спречување на сјајот со запирање на светлината од доаѓаат во објективот на страна агли.
Ја подобрува контраст и квалитет на сликата.
Штити леќа од гребнатини и удар.
Можете да ги користите леќи капа и филтер со аспиратор на леќа.
Спецификации :
Број на модел : HB-39
Материјал : Пластика
Боја : Црна
100% Сосема нов и висок квалитет
Спречување на сјајот и леќа одблесокот предизвикани од несакани светлина
Џез до вашите фотографии со бои побогати и подлабоко сатурација
Цвет облик дизајн намалува vignetting ефект
Заштитете го вашиот објектив од минорно влијание
Snap-на монтажа за лесна инсталација
Компатибилен за Nikon AF-S 16-85mm f3.5-5.6 G
Пакет Се Вклучени :
1 X HB-39 Леќа Хауба

Детали

Бренд Име:
Mcoplus
Компатибилен Бренд:
NIKON
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
HB-39
Број На Модел На:
HB-39
Материјал:
Пластични
боја:
Црна
дизајн:
Бајонет планината
Свеж

Избор на клиенти