.

.

New
Висок квалитет DC3V E10 led Сигнал светлина, Led E10 Индикатор Светлото E10 Led Инструмент светлина, крушка светилка 3VDC бесплатен превозот 100pcs/многу

Висок квалитет DC3V E10 led Сигнал светлина, Led E10 Индикатор Светлото E10 Led Инструмент светлина, крушка светилка 3VDC бесплатен

DEN 1075.00
DEN 1344.00

Стока
Достапно.


1.Тип на производ : HCL-E10-1 LED
2.Влезен Напон : DC3 V
3.Моќ Дисипација : 0.06 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 8-10 LM
5.LED количина : 1 LED
6.LED спецификација : LED НАТОПИ 8мм Конкавна,
7.LED Боја : Сина,Бела,Жолта,Црвена,Зелена,
8.Зрак Агол : 120 степен
9.Светилки носителот : E10
10.Димензија : Φ12x25mm
11.Тежина : 2.0 g
12.Оперативен Температура : -40~85 C
13.Сертификати : ROHS , CE
14 Употреба : LED Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта
Тип На Објект:
LED Светилки
Напон:
DC3V
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Зрак Агол(°):
120°
Просечен Живот (часот):
100000
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
База Тип:
E10
Свеж

Избор на клиенти