.

.

New
Висок квалитет 12V T10 w5w 194 168 доведоа автомобил инструмент светла,автомобил led сигнал светла бесплатен превозот 100pcs/многу

Висок квалитет 12V T10 w5w 194 168 доведоа автомобил инструмент светла,автомобил led сигнал светла бесплатен превозот 100pcs/многу

DEN 922.00
DEN 1228.80

Стока
Достапно.


1.Тип на производ : T10-1 SMD
2.Влезен Напон : DC12 V
3.Моќ Дисипација : 0.18 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 20-24 LM
5.LED количина : 1 LED
6.LED спецификација : : 5050 SMD LED
7.LED Боја : Сина,бела,жолта,црвена,топло бела,зелена.
8.Зрак Агол : 120 degre
9.Светилки носителот : T10
10.Димензија : Φ10x17mm
11.Тежина : 1.0 g
12.Оперативен Температура : -40~85 C
13.Сертификати : ROHS , CE
14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка итн.

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
База Тип:
t10
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
DC12V
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Зрак Агол(°):
120°
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Бренд Име:
HCLi
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
Свеж

Избор на клиенти