.

.

New
Висок квалитет 5050 3 чипови DC12V E10 led светла,E10 led сијалица,предводена E10 Автомобил Светла E10 led Инструмент Светла бесплатен превозот 10pcs/многу

Висок квалитет 5050 3 чипови DC12V E10 led светла,E10 led сијалица,предводена E10 Автомобил Светла E10 led Инструмент Светла

DEN 216.00
DEN 288.00

Стока
Достапно.


1.Тип на производ : HCL-E10-1 SMD
2.Влезен Напон : DC12 V
3.Моќ Дисипација : 0.18 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 20-24 LM
5.LED количина : 1 LED
6.LED спецификација : LED SMD 5050 3 чипови
7.LED Боја : Сина,бела,жолта,црвена,топло бела,зелена.
8.Зрак Агол : 120 degre
9.Светилки носителот : E10
10.Димензија : Φ10x17mm
11.Тежина : 1.0 g
12.Оперативен Температура : -40~85 C
13.Сертификати : ROHS , CE
14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка итн.

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
DC12V
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Зрак Агол(°):
120°
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Бренд Име:
HCLi
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
База Тип:
E10
Свеж

Избор на клиенти