.

.

New
Висок квалитет 5050 12V E10 led светло,E10 led 12v инструмент светла E10 led работа светла 12V led e10 светилки бесплатен превозот 20pcs/многу

Висок квалитет 5050 12V E10 led светло,E10 led 12v инструмент светла E10 led работа светла 12V led e10 светилки бесплатен превозот

DEN 857.00
DEN 1142.40

Стока
Достапно.


1.Тип на производ : HCL-E10-5 SMD
2.Влезен Напон : DC12 V
3.Моќ Дисипација : 0.9 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 90-110 LM
5.LED количина : 5 LED
6.LED спецификација : LED SMD 5050
7.LED Боја : Сина,бела,жолта,црвена,топло бела,зелена.
8.Зрак Агол : 360 degre
9.Светилки носителот : E10
10.Димензија : Φ10x27mm
11.Тежина : 2.3 g
12.Оперативен Температура : -40~85 C
13.Сертификати : ROHS , CE
14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка итн.

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Wattage:
1w
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Зрак Агол(°):
360°
Просечен Живот (часот):
100000
Број на LED Чип:
5 компјутери
Напон:
DC12V
LED Чип Бренд:
Epistar
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Бренд Име:
HCLi
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
База Тип:
E10
Свеж

Избор на клиенти