.

.

New
Висок квалитет 12V T5 автомобил led табла за предупредување индикатор,T5 лер автомобил инструмент светла 12V,T5 лер светилки бесплатен превозот 1000pcs/многу

Висок квалитет 12V T5 автомобил led табла за предупредување индикатор,T5 лер автомобил инструмент светла 12V,T5 лер светилки

DEN 7740.00
DEN 10320.00

Стока
Достапно.


1.Тип на производ : T5-1 SMD
2.Влезен Напон : DC12 V
3.Моќ Дисипација : 0.06 W Max
4.Прозрачна Флукс(lm) : 8-10 LM
5.LED количина : 1 LED
6.LED спецификација : : Φ5mm НАТОПИ LED
7.LED Боја : Сина,бела,жолта,црвена боја.
8.Зрак Агол : 120 degre
9.Светилки носителот : T5
10.Димензија : Φ5x22mm
11.Тежина : 0.6 g
12.Оперативен Температура : -40~85 C
13.Сертификати : ROHS , CE
14 Употреба : LED Автомобил Сигнал Светлина, Индикатор за Светло, Пилот Светилка итн.

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
База Тип:
T5
Просечен Живот (часот):
100000
Напон:
DC12V
LED Чип Бренд:
Epistar
Број на LED Чип:
1 buc
Прозрачна Флукс:
До 249 Lumens
Зрак Агол(°):
120°
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Бренд Име:
HCLi
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
Свеж

Избор на клиенти