.

.

New
Водоотпорен анти-магла 10W/15W LED вградна светилка Dimmable Одредување на Светлината Таванот LED Светилки +Водоотпорен Возачот Гаранција 2years Бесплатен Превозот

Водоотпорен анти-магла 10W/15W LED вградна светилка Dimmable Одредување на Светлината Таванот LED Светилки +Водоотпорен Возачот

DEN 8738.00
DEN 10656.00

Стока
Достапно.

Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
Повратни информации
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас.
Бесплатен превозот Топла продажба!!! 10 W/15 W LED вградна светилка AC110-240 V Кул/Топло Бела CE&ROHS Led светлото на рефлекторите таванот
Опис :
Modle : LED Одредување на Светлината
Моќност : 10 W /15 W
Боја : Топло Бела(2900 - 3200 K);Кул Бело (5500-6000 K)
Влезен Напон : AC110 V/220 V
Светлосен Интензитет : 100 (LM)/W
Зрак Агол : 60degrees
Тело Материјал : алуминиум Струг
Случај боја : Печени бели школка+црна радијатор
LED работа температура : -25°C - +65°C
Долг животен век достигна 100,000 часа
Одлично прозрачна ефикасност
Одобрен : CE/Ro HS
3 години слободни replacemen
Топло прашува : водоотпорен школка на диск напојување може да се промени, квалитетот е ист, умот се купи претпазливо.

Детали

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
10w, 15w
Поддршка Dimmer:
Да, Нема
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
SNYKA
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
Оптоварување
Обликот:
Annular
Напон:
90-260V
LED Чип Модел:
SMD5730
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
2%
Број на LED Чип:
30 парчиња
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Должина:
D
Свеж

Избор на клиенти