.

.

New
Бесплатен Превозот 12pcs/многу IP65 120cm 4ft двоен led цевки осветлување тела 2*18w 1.2 m 1200mm водоотпорен цевки G13 база цевка светилка

Бесплатен Превозот 12pcs/многу IP65 120cm 4ft двоен led цевки осветлување тела 2*18w 1.2 m 1200mm водоотпорен цевки G13 база

DEN 25440.00

Стока
Достапно.


Бесплатен Превозот 12pcs/многу IP65 120cm 4ft двоен led цевки осветлување тела 2*18w 1.2 m 1200mm водоотпорен цевки G13 база цевка светилка
Параметар : Должина Моќ Лумен Димензија(mm) PC CRI Тип IP Степен 2ft 600mm 2*9w 1600lm 665*125*90 >0.9 >70 T8 LED IP65 4ft 1200mm 2*18w 3200lm 1270*125*90 >0.9 >70 T8 LED IP65 5ft 1500mm 2*24w 4300lm 1570*125*90 >0.9 >70 T8 LED IP65
Карактеристики :
>>Tri-доказ LED тела за IP65 вода-доказ, прашина-доказ и корозија-доказ
>>Највисоката lumens, висока моќност, најниска светлина дисипација, ниска топлина
>>Постојан струја возачот со единствена технологија, добро бренд IC, Јапонија Rubycon, подолг живот од обични терени.
>> Висока стабилност изолирани возачот
>> Максимална ефикасност и минимум отсјај
>> High-tech оптички дизајн
>> Широко се користат за амбиентниот светлосни апликација
>> Лесно да се инсталира и ниски трошоци за одржување, 5 години гаранција
Примена :
>>Stations : MTR станица, железничката станица, Автобуска станица
>>Аеродром, Фабрика и Магацин
>>Изложба осветлување или дома осветлување
>>Осветлување проекти, банки, хотели, училишта, заводи, во болница
>>Книжарници, спорт, супермаркет и јавни места и други.
Двоен Led T8 Тела Детали :
Двоен Led T8 Тела Пакет :
Двоен Led T8 Тела За Инсталација :
Двоен Led T8 Тела Апликација :
Fireflier Компанија Информации. :
Три Доказ Batten Светлина КК :
Три Доказ Batten Светлина На Сертификатот :
Три Доказ Batten Светлина Превозот :

Детали

Емитуваат Боја:
Природните Бела 4500K, Топло Бела 3000K, Ладно Бела 6000K
Wattage:
2FT 2X9W, 4FT 2X18W, 5FT 2X24W
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
ЕМК,RoHS,CE
Бренд Име:
FIRFLIER
Повод:
Плоштад
Температура На Боја:
Природата Бела(3500-5500K)
Напон:
110-240V
Просечен Живот (часот):
50000
Led Сијалица Тип:
Цевка
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Модел:
2835
Должина:
1.2m
Моќ Толеранција:
5%
Обликот:
Бар
LED Чип Бренд:
Fireflier
База Тип:
Клипови
Свеж

Избор на клиенти