.

.

New
60W SMD 5730 5630 LED PCB со SMD5730 инсталиран и IC возачот . алуминиумска плоча,бесплатен превозот

60W SMD 5730 5630 LED PCB со SMD5730 инсталиран и IC возачот . алуминиумска плоча,бесплатен превозот

DEN 1392.00

Стока
Достапно.

-24.00 /торба Интегрирани IC светлина мотор карактеристики :
1. Интегрирани IC LED драјвер ,AC180-260 V текст директно, без надворешни AC / DC конвертор
2. Интегрирани ИК технологија, без electrolytic кондензатори и трансформатори. Долг живот време
3. Мал волумен, дозволувајќи им на повеќе флексибилни осветлување дизајн и човекови цена savin
4 висок фактор на моќ (> 0.90), ниски вкупни хармонично нарушување ( 90%) и заштеда на енергија
6 важат за електронски и Traic dimmer тип : SMD5730 Led Панел Светлина
моќност : 24w 30w 40w 50w 60w 70w 100w
дијаметар : се погледне на слики како тече
влезен напон : AC180-260 V
излезен напон : не треба возачот или transforme
лумен : 90-100 LM/ 1 W.
ладно бела : 5700-6300k
топло бела : 2800-3200k
природните бела : 3900-4200k
ако ви треба Магнет завртка за да го користите за бар одбор, цел на овој линк да го добие . ние може да се стави заедно во иста парцела.
Ако ви требаат повеќе други производи, ве молиме отворете го овој линк
http : //www.aliexpress.com/store/product/10pcs-24w-30w-40w-50w-60w-70 W-100 W-5730smd-LED-AC-PCB-Aluminum-plate-lighting-not/1393057_32394404278.html

Детали

Wattage:
2pcs 60W pure white, 2pc 60W nature white, 5pcs 60W pure white, 5pc 60W nature white, 10pcs 60W pure white, 10pc 60W naturewhite
Поддршка Dimmer:
Yes
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
QINGYING
Зрак Агол(°):
180°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
E27
Напон:
220V
LED Чип Модел:
5730
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Број на LED Чип:
Други
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Меур Топката Сијалица
Должина:
125mm diameter
Обликот:
Круг
Влезен Напон:
AC180-260V
Свеж

Избор на клиенти