.

.

New
12W 18W 24W LED Таванот Светлина Прстен Панел SMD 5730 LED Круг Таванот Одбор Кружни Светилка Одбор Со Магнет Завртка + Возачот

12W 18W 24W LED Таванот Светлина Прстен Панел SMD 5730 LED Круг Таванот Одбор Кружни Светилка Одбор Со Магнет Завртка + Возачот

DEN 619.00
DEN 619.20

Стока
Достапно.


Функција : 1. Долг животен век & Одличен квалитет 2. Инстант почеток, без треперење, не бучава 3. Прекрасен изглед, совршен за декорација 4. Штедење енергија повеќе од 90% од обичните светилки 5. Без Мешање рф 6. Одлични за дневна соба, сала, канцеларија, продавница, супер пазарот, хотел итн.
Спецификации :
1. Влезен напон : 220 V, 230 V, 240 V
2. Внесување на струјата : 240m A-260m A
3. Моќност : 12 W 18 W 24 W ( Навистина Доволно Моќ )
4. Надворешен Дијаметар : 12 W 160mm, 18 W 225mm, 24 W 270mm
5. Прозрачна Флукс : 50-55lm/Led диоди
6. Температура на бојата : Белата : 6500 K, Топло бела : 3500 K
7. Боја Рендерирање Индекс : Ра>75
Пакетот Вклучува :
Изберете 12 W 160mm : 2 парчиња 12w LED Светло Одбор, 2 парчиња LED Драјвер, 10pcs Магнет Завртка
Изберете 18 W 225mm : 2 парчиња 18w LED Светло Одбор, 2 парчиња LED Драјвер, 14pcs Магнет Завртка
Изберете 24 W 270mm : 2 парчиња 24w LED Светло Одбор, 2 парчиња LED Драјвер, 14pcs Магнет Завртка
Изберете 54 W 270mm : 2 парчиња 12w + 18w + 24w LED Светло Одбор , 6pcs LED Драјвер, 38pcs Магнет Завртка

Детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
12W 160mm, 18W 225mm, 24W 270mm, 54W 270mm
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
QINGYING
Зрак Агол(°):
180°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
100000 часа
База Тип:
Оптоварување
Обликот:
Annular
Напон:
220V
LED Чип Модел:
SMD5730
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Број на LED Чип:
Други
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Должина:
160mm-270mm
Влезен Напон:
220v
Текст тековната:
240mA-260mA
Пакетот Вклучува:
Таванот Светлина Панел Одбор, LED Драјвер, Завртка
Свеж

Избор на клиенти