.

.

New
Топла продажба 5050 12V 880 Led Магла,880 Автомобил Led Светла,12V 880 Авто Led Светилки бесплатен превозот 10pcs/многу

Топла продажба 5050 12V 880 Led Магла,880 Автомобил Led Светла,12V 880 Авто Led Светилки бесплатен превозот 10pcs/многу

DEN 1073.00
DEN 1430.40

Стока
Достапно.


1. Тип на производ : 880-13 SMD
2. Влезен Напон : 12 VAC/DC
3. Led Type : 5050 3 чипови SMD
4. Led Количина : 13 компјутери
5. Моќ Дисипација : 2.34 W Max
6. Прозрачна Флукс(lm) : 260-310 LM
7. Зрак Агол : 360 степени
8. Светилки носителот : 880
9. Led боја : Црвена,Жолта,Бела,Сина,Топло бела,Зелена.
10. Illuminant Димензија : Φ12x25.0mm
11. Тежина : 9 g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE
14. Употреба : Автомобил led магла светилка,декоративни led светло итн.

Детали

Емитуваат Боја:
Сина, Зелена, Црвена, Бела, Жолта, Топло Бела
Поддршка Dimmer:
No
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
LED Чип Модел:
SMD5050
Зрак Агол(°):
360°
Број на LED Чип:
13 парчиња
Просечен Живот (часот):
100000
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
LED Чип Бренд:
Epistar
Напон:
12V
Led Сијалица Тип:
Автомобил Сијалица
Бренд Име:
HCLi
Моќ Толеранција:
5%
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
N
Обликот:
R
База Тип:
880
Свеж

Избор на клиенти