.

.

New
Бесплатен Превозот Dimmable AR111 15W КОЧАН LED светлото на рефлекторите ES111 QR111 GU10 G53 Внатрешна LED Одредување на Светлината AC85-265V/AC110V/AC220V/AC230V

Бесплатен Превозот Dimmable AR111 15W КОЧАН LED светлото на рефлекторите ES111 QR111 GU10 G53 Внатрешна LED Одредување на Светлината

DEN 21168.00
DEN 30240.00

Стока
Достапно.

Спецификации : Димензии : 111*65mm Сертификат : CE/ROHS LED : КОЧАН LED База : G53 ,GU10 Гаранција : 2 години Работа температура : -20 Centi Сте ~+50 Centi Сте температура на Чување : -25 Centi Сте ~ +65 Centi Сте оптимална CCT : втората светска војна(2800-3000 K), ВЕТЕР : (4000-4500 K) , Г.С.(5500-6500 K) Светлосен флукс : 1250 Lm агол на Гледање : 36° LED моќ : 15 W Влезен напон : AC 85~265 V,50/60 HZ PC : >0.95 Ефикасност : ≥85% Вкупна потрошувачка на енергија : 11+/-1 W Еквивалентна на (?) халоген светилка : 70 W
Предупредува :
Исклучување на електрична енергија пред замена на сијалицата.
Да се чува далеку од директно сонце и високи температури.
Внатрешна употреба.
Ако какво било сомневање за инсталација или употреба на овој производи, консултирајте се со надлежните електричар.
Примена :
1.Led сијалица е директна замена на традиционалните светилки за својата енергија-заштеда, животната средина пријателски и долг живот-век итн.
2.Led светилки се широко се користи во illmination и декорација осветлување особено за затворен осветлување, деловна зграда. Супермаркети, хотели, сала за состаноци, ресторани, изложбен салон, клуб и изложбена сала други зграда осветлување итн.

Детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
GU10 Dimmable, GU10 No dimmable, G53 Dimmable, G53 No dimmable
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Вниманието
Гаранција:
2 години
сертификација:
CE,RoHS
Моќ Толеранција:
2%
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
Yes
Бренд Име:
ROSTSTAR
Заврши:
Полиран Хром
Карактеристики:
Круг
Број На Модел На:
par30
Напон:
85-265V
Употреба:
Индустриски
is_customized:
Yes
Wattage:
15w
боја:
топло бела/бела/ладно бела
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
База Тип:
GU10, G53
Свеж

Избор на клиенти