.

.

New
Античкиот Отворено Вдлабнати Inset Banister Палубата Скалите Осветлување Јахта Декорација LED Светла Во земјата 20pcs/set B106X-20

Античкиот Отворено Вдлабнати Inset Banister Палубата Скалите Осветлување Јахта Декорација LED Светла Во земјата 20pcs/set B106X-20

DEN 5865.00
DEN 6239.52

Стока
Достапно.


Објектот специфики :
Модел : B106 X
Осветлување Бои : Топло Бела(2800 K-3200 K), Ладно Бела(6000 K-6500 K), Сино
Напон : DC12 V
Стапка На Излезна Моќност : 0.4 W
Лумен Излез : 10 LM
Зрак агол : 90°
LED Чипови : SMD5050
Чипови : 1pcs
IP Оценка : IP65
Примена : Отворено
Светлината Кабел Тип : Двокреветни
Светлината Кабел Должина : 0.5 m
Стандард Растојание Помеѓу Светлината : 1m
Сертификација : CE, ROHS
објектот Бои : Бронзени
Материјал : Цинк Легури/Нерѓосувачки Челик
Demension : Φ35*H36.5mm
Ударна Дупка Големина : Φ20mm
Тежина : 48g
Гаранција : 3 Години Ограничен
Функции : Декорација Светлина
Карактеристики :
1.Уникатен дизајн со половина-мун изглед направи тоа изгледа повеќе модерни, што создава стилски изглед еднаш ќе се инсталира.
2.Најдобар избор за украсување, led светлината може да се користи за создавање на една топла, мека, романтични,и опуштен амбиент,и да се олесни вашиот ум ефикасно.
3.Животната средина-пријателски и заштеда на енергија. Користиме високо квалитетни материјали,а има и добра носивоста.
4.Водоотпорен, водоотпорна, rustproof.Здрав водоотпорен дизајн со IP65 заштита ниво не само што може да се заштити led светло од rusty но исто така осигурајте се дека можете да го користите за безбедност.
5.Работа со 12 volts (низок напон) DC напојување со струја, заштеда на енергија и еколошки.
Пакетот Вклучува :
20x LED Светла Inground
1x 30 W LED Напојување

Детали

Бренд Име:
QACA
Е Светилки Вклучени:
No
Заштита Ниво:
IP65
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
3 Години
Е dimmable:
Yes
Употреба:
празник
Број На Модел На:
КК-B106X-20
Карактеристики:
Античкиот Отворено Вдлабнати LED Светла
Тип На Објект:
Подземни Светилки
Номинална Излезна Моќност:
На 0,4 W
Лумен:
10lm
Led чипови:
1pcs SMD5050 LED
Големина:
Diameter 35MM*Height 36.5MM
Примена:
дек скалите осветлување
Функција:
Животната средина-пријателски и заштеда на енергија
Функции:
создавањето на една топла, мека, романтични, и опуштен амбиент
IP Оценка:
IP65
Напон:
DC12V
Осветлување Бои:
Топло Бела(2800K-3200K), Ладно Бела(6000K-6500K), Сино
Свеж

Избор на клиенти