.

.

New
Водоотпорен Надворешноста Led Тревник Светилка Вдлабнати Отворено Осветлување на Подземните Светлина RGB,Сина,Топло Бела,Ладно Бела 6pcs/set B102-6

Водоотпорен Надворешноста Led Тревник Светилка Вдлабнати Отворено Осветлување на Подземните Светлина RGB,Сина,Топло Бела,Ладно

DEN 3648.00
DEN 3839.52

Стока
Достапно.

Усвојување на калење стакло, одлична luminousness
2. Секоја палуба светлина е направен од нерѓосувачки челик за издржливи и долготрајни апликации, исклучително долг животен век над 50000hrs.5-LM(RGB)
Зрак агол : 120°
LED Чипови : SMD3350
Чипови : 8pcs, 12pcs(RGB)
IP Оценка : IP67
Примена : Отворено
Светлината Кабел Тип На : Слободен
Светлината Должина на Кабел : 1m
Стандард Растојанието Помеѓу Осветлување : 0.6 W, На 0,4 W~0.
Водоотпорен Надворешноста Led Тревник Светилка Вдлабнати Отворено Осветлување на Подземните Светлина RGB,Сина,Топло Бела,Ладно Бела 6pcs/set B102-6
Објектот специфики :
Модел : B1012 B
Осветлување Бои : Топло Бела(2800 K-3200 K), Ладно Бела(6000 K-6500 K), Сина, RGB
Напон : DC12 V
Стапка на Излезна Моќност : 0. Работи со низок напон DC 12 V покажува дека тоа е заштеда на енергија и еколошки. Висок квалитет и таписерии изработка обезбеди стабилни перформанси
Пакетот Вклучува :
6x LED Светла Inground
1x Т приклучен Кабел
1x 5 W LED Напојување (RGB : 1x 8 W LED Напојување)
(RGB : 1x LED Remote Controller(само за Променливи) )
Сина боја светла :
Ладно бела боја светла :
Топло бела боја светла :
RGB боја на светлина : (Овие се некои од бои, кои RGB светла емитува)
5 W Напојување (За топло бела, ладно бела, сина боја на светлина) :
8 W Напојување (За RGB боја на светлина) :
Т приклучен Кабел (За топло бела, ладно бела, сина боја на светлина) :
Т приклучен Кабел (За RGB боја на светлина) :
LED Remote Controller (Само за RGB Боја на Светлина)
.

Детали

Бренд Име:
QACA
Е Светилки Вклучени:
No
Заштита Ниво:
IP67
Извор На Енергија:
DC
Напон:
12V
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Тело Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
3 Години
Е dimmable:
Yes
Употреба:
Индустриски
Број На Модел На:
КК-B102B-6
Карактеристики:
Вдлабнати Отворено Осветлување На Подземните
Тип На Објект:
Подземни Светилки
моќност:
ЗА 0,6 W/0.4-0.9 W(RGB)
Лумен:
9LM/4.5 LM(RGB)
LED Chirps:
8pcs SMD3350 LED/12pcs SMD3350 LED
Големина:
58MM(L)*58MM(W)*9MM(H)
Напон:
DC12V
Осветлување Бои:
Топло Бела(2800K-3200K), Ладно Бела(6000K-6500K), Сина, RGB
IP Оценка:
IP67(Може да се стави во и надвор цело време)
Примена:
надворешна/внатрешна
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Функции:
Декорација На Тревникот/Градина/Патека/Кат
Свеж

Избор на клиенти