.

.

New
Отворено Водоотпорен IP65 Ѕид Модерната LED Светилка Ѕид Светлина Затворен Sconce Декоративни осветлување Тремот Градина Светла Ѕид Светилки BL700

Отворено Водоотпорен IP65 Ѕид Модерната LED Светилка Ѕид Светлина Затворен Sconce Декоративни осветлување Тремот Градина Светла

DEN 958.00
DEN 1008.00

Стока
Достапно.

оваа светилка треба да дупка да се вдлабнати, само треба жица, ако вашиот ѕид дупка е поголем од 4", ве молиме да користите база за да ги покрие дупката, а потоа ги инсталирате.IP65 Водоотпорен Iex Алуминиум LED Надворешен Ѕид Светилка Нагоре и Надолу се Прилагодува Осветлувањето Тремот Градина Светла AC85-265 V Опис 1. -Долг живот : 50000hours. Треба да се знае -Светилка сенка во боја : црна,бела,сива Боја температура околу : топло осветлување : 3200 K, бела светлина : 6000 K -Напон : 85-220 V -LED : 2 LED(нагоре и надолу) -Лумен : 700-1200lm -Прекинувач : Push-button(дома светлина притисни копче, да се подготви со себе) Големина : 10*10*10см/за 4",
. ова го поставите според вашите желби ,без разлика Дали казна зрак или широк зрак,се создаде еден фасцинантен зрак ефект - сè е можно.Треба да надворешно или внатрешно светло кое создава неверојатен ефект. Дали како внатрешна или надворешна светлина, оваа светилка што го прави добар избор. Водоотпорен и Заштеда на Енергија -IP65 waterprrof, погоден за Надворешни ѕидови,како што се градина,патио,ходник и повеќе. -Енергетска ефикасност за оценка На+++. На барање на работа е завршена.Едноставен и елегантен дизајн им овозможува на светлината останува безвременски и може да се користи во речиси секоја животна средина. Со вграден во 2 x 6 Вати LED светилки во топло бела светлина, боја, вие секогаш имаат моќ трошоци под контрола.По желба, можете исто така да го поставите на светлината филтри.

Детали

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
7w, 12W
боја:
Бела Тело, Црно Тело, Сива Тело
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
85-265V
Бренд Име:
bleufonce
База Тип:
Оптоварување
Тело Материјал:
Алуминиум
Стил:
Модерна
Diffuser:
калено стакло
Гаранција:
2 години
Карактеристики:
Прилагодливи Осветлување Тремот Градина Светла ѕид светилки
Употреба:
Индустриски
Заштита Ниво:
IP65
Број На Модел На:
BL700
Заврши:
Алуминиум Печење
Извор На Светлина:
LED Светилки
сертификација:
CE
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Свеж

Избор на клиенти