.

.

New
DC 5V TPIC6C596 Голема Цифра Возачот Вози 6.5 7-Сегментен LED Дисплеј за Andrino

DC 5V TPIC6C596 Голема Цифра Возачот Вози 6.5 7-Сегментен LED Дисплеј за Andrino

DEN 124.32

Стока
Достапно.


start Isv Module Wrap12140
end Isv Module Wrap12140
Опис : MCU Голема Цифра Возачот е chainable контролер ранец дека може да биде лемење директно на грбот на нашите големи 6.5" 7-сегмент, се прикажува. Голем број прикажува се одличен прилог на било кој проект каде сакате да бидете во можност да видите информации во далечина. Scorekeepers и етапни тајмери ќе биде одлична апликација за големи 7-сегментен LED дисплеи.
На MCU Голема Цифра Возачот лесно може да биде прикачена на задната на 7-сегментен дисплеј со лемење сите 10 castellations иглички на дното на одборот, како и две дополнителни castellations на врвот. Имајте на ум дека големата Цифра Возачот бара и 12 V за Led диоди и 5 V за on-board TPIC6 C596 IC. Секој возач е опремен со шест текст иглички и шест излез игли, овие направи возачот способни да бидат врзани заедно. Влез/излез игли се наведени како GND (Земјата), ЛАТ (Latch), CLK (Часовник), СРБ (Сериски), 5 V (Моќ за возачот IC), и 12 V (Моќ за 7-сегментен дисплеј). Ние, всушност, се користи Голема Цифра Возач во нашата AVC Битка-Бот Арена за да се прикаже пати и резултати!
Карактеристики :
Оперативен Напон : 5 V
Chainable на друга Голема Цифра Возачот
Придава директно до 7-Сегментен Дисплеј
castellated Дупки за Монтажа
Документи кои содржат :
Шематски
Hookup Упатство
Datasheet (TPIC6 C596)
Git Hub (Дизајн Датотеки & Пример, Кодот)
Пакет Се Вклучени :
1x DC 5 V TPIC6 C596 Голема Цифра Возачот

Детали

Тип На Објект:
LED Модули
Карактеристики:
TPIC6C5968
Број На Модел На:
011648
сертификација:
CCC
Напон:
5V
ОЕМ:
diymore
Свеж

Избор на клиенти