.

.

New
А1 големина led рекламирање рамки алуминиумски профил за приказ на екранот led светло кутија бесплатен превозот 2014 година нови

А1 големина led рекламирање рамки алуминиумски профил за приказ на екранот led светло кутија бесплатен превозот 2014 година нови

DEN 18720.00

Стока
Достапно.


А1 големина led рекламирање рамки алуминиумски профил за приказ на екранот led светло кутија бесплатен превозот 2014 година нови :
I. Детали :
1.Snap отворена рамка,акрилик панел светлина,дури и светлина дистрибуција
2.Дебелина : 28mm,многу рамка боја е aviable
3.Led инсталација,висока осветленост,ниско ниво на одржување.
4.Led светлината кутии се за ВНАТРЕШНА УПОТРЕБА.
II : Спецификации :
*12 volts DC напојување
*Led Светилка illuminance : Повеќе од 3.000 MCD
*Супер бела Лер (12v DC Адаптер)
*Led Светилка живот - 80,000 часот.
III.
1.Заштеда на трошоци : заштедете повеќе од 90% во потрошувачката на енергија во споредба со конвенционалните флуоресцентни светилки
2. Слим & Стилски : Тенок & компактен дизајн кои се движат од како тенок како .18mm дебелина - се приспособат за простор ограничувања
3. Како User-Friendly : Лесна инсталација, Погодност,Лесно во сликата се менува и Преносни.
4.Safe
IV. Меѓународни враќа : се Врати превозот и начини е на трошок на купувачот и одговорност.Објектот мора да се врати безбедно спакувани во оригинално пакување.Ве молиме да не информирате пред да се врати каков било објект.
IIV.Гаранција : 12 месеци од денот на приемот на вашиот предмет.Гаранција покрива само електрични компоненти што се led осветлување и адаптер и не може да ги покрие сите делови кои се предмет да носат и солза од нормална употреба.

Детали

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CE,FCC,RoHS,УЛ
Напон:
12V
Должина:
can be customed
Карактеристики:
висока осветленост
Висина:
може да се customed
Ширина:
25MM
Број На Модел На:
CQ-069
Големината На Рамката:
881mmx634mm
Осветлување област големина:
841mmx594mm
рамка боја:
Сребро.
Извор На Светлина:
Бела led светла
Гаранција:
12 месеци
Стил:
Монтажа на ѕид
Адаптер стандард:
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА АУ САД ЕУ
Свеж

Избор на клиенти