.

.

New
DC12V 100nodes WS2801 пиксели светлина;12mm дијаметар;IP68 оценет;256gray скала

DC12V 100nodes WS2801 пиксели светлина;12mm дијаметар;IP68 оценет;256gray скала

DEN 1728.00

Стока
Достапно.

Предложи Користи
Бојата Се Менува Знаци
Видео Ѕидови
Носии
Божиќ Светла
Изградба Преглед
Ходници
Други Светлосни Ефекти
Ноќни Клубови
Барови
Домашно Кино Соби
Прозорецот ги Прикажува Led Боја RGB Должина На Лента модули се секоја +/- 4" на центарот Тип на LED 1x RGB Led / Модул Прикажување на Агол (Степени) 110°-180° сте Монтажа Options Силикони Лепило или Поштенски Врски, Други Водоотпорен Оценка IP-68 Напон 12v Wattage .3 w по модул (60m A) Моќ Употреба W / Нога : Номинална (Вистински) x W/Нога Број На Chanels 3 DMX Канали/Пиксели Конекции Влез/Излез
Црна = 12v (+)
Црвено = CLK
Зелени = Податоци
Сини = 12v (-) Max Поврзани Лента Должина Од Секоја струја треба да снабдувањето со дополнителни моќ секој 40-80 модули Контролира од Страна DMX да WS2801 Декодер или Дигитален Контролер Lumens 9 lm/пиксели Производ Големина (L)x(W)x(H) вежба малку големина .47" (12mm). макс мет дебелина .078" (2mm) вкупно hight 1.5" (38 mm) Доаѓа Со ако цел индивидуални модули тие ќе имаат 2" жица од двете страни на модул

Детали

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
CCC,FCC,RoHS
Напон:
12V
Карактеристики:
1
Број На Модел На:
РА-2801-12V-12mm
Бренд Име:
РИТА LED
Свеж

Избор на клиенти