.

.

New
фабрика цена rgb пиксели, led лента водоотпорен APA102 IC addressable LED лента

фабрика цена rgb пиксели, led лента водоотпорен APA102 IC addressable LED лента

DEN 821.00
DEN 864.00

Стока
Достапно.


Бидејќи часовник и податоци е seperated, можете да користите било кој процесор брзина или тип на контрола на овие ленти, и не
мора да се грижите за да се биде внимателен со мерење на времето. Тоа значи дека треба две игли, не една, за да контролирате Dot Stars.Addressable полна боја led ленти APA102 C IC вграден во.Поединечно контрола 1 IC и јас LED чип. Бренд : i Pxel LED
Детали За Производот :
Апликации :
Одлична светлина и user-friendly дизајни се направи ЛЕ D лента совршен за бројни апликации, јас. LED Осветлувањето : Црвена ~600mcd, Зелена ~500mcd, Сина ~150mcd
10. Конектори : 4 PIN JST машки и женски конектори, DAT, CLK, DC5 V+, GND-.e залив светла, назад
светла, кабинет светла, edge светлина, architectu рал светла за коридор, крошна, archway, светла за пат и контура означување; итн. Тип :
Ова е 144 LED-по-метар верзија, имаме 30 LED/m, 60 LED/m .1" бакар влошки и сте добро да се оди.
Тие можат да бидат добар избор за светлата за хотели, restau тирадите, ноќни клубови, кафе / вино барови, трговски центри,
различни продавници, кина, центри за убавина, канцеларија фронтови, ev en светла за домаќинство кујни или соби, итн.
Водоотпоренбела ПХБ; Водоотпоренцрна PCB
Не-водоотпорен бела ПХБ; Не-водоотпоренцрна PCB
9.Стандард Ролна Должина : 1meter/ролна.Cutted : 1 интегрирани RGB Led диоди по сегмент, може да се cutted по 1 LED.Напојување : мора да се користи 5 V DC напојување за напојување на оваа striup,
не користете го и не повисока од 6 V, или може да го уништи целиот лента.

Детали

боја:
Бела ПХБ, Црна PCB
Wattage:
S144102
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
S144102
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Led Диоди Број/M:
144 компјутери/m
Бренд Име:
ipixel LED
Спецификации (монистра светлина / m):
144
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Водоотпорен:
Yes
Напон:
DC 5V
Потрошувачка на енергија (W/m):
28.8 W/M
Свеж

Избор на клиенти