.

.

New
1/2/3/4/5M LED Лента 5050 DC12V 120LEDs/m Флексибилни LED Лента лента Осветлување RGB /Топло бела/бела 5050 висока осветленост LED

1/2/3/4/5M LED Лента 5050 DC12V 120LEDs/m Флексибилни LED Лента лента Осветлување RGB /Топло бела/бела 5050 висока осветленост

DEN 204.00
DEN 240.00

Стока
Достапно.

Предмет Тип : Лента is_customized : Да Водоотпорен : Нема LED Чип Модел : SMD5050 Напон : DC12 V 40 W/5m Aporximately Led диоди Број : 120pcs/M Спецификации : Ниска топлина, висока осветленост, работи добро под charsh услови. Долг животен век 50,000+ часа. Низок напон, Долг живот, Зелена средина. со вкупно 600 Led диоди за 5 метри самолепливи назад со двојно страна селотејп. Типични Апликации Архитектонски декоративни осветлување , Граница/контурата осветлување , Итен безбедност осветлување , Walkway осветлување Скалила акцент осветлување , Сокриени осветлување Чове осветлување , Backlighting за signage писма Channel писмо осветлување , Морски , Слаба светлина , Градина декорација ПРЕТПАЗЛИВОСТ : инсталација површината мора да биде мазна,чиста и сува. дел од ПРЕДВОДЕНА компоненти не може да биде фиксиран на површината на остар раб. лента не треба да се collided или мелени. лента може да се намали по сечење линии. Пакет се вклучени : SMD 5050 120 LED/M Не-водоотпорен led лента (Не вклучува напојување и контролор )

Детали

Емитуваат Боја:
RGB, бела, Топло Бела
боја:
1m, 2m, 3m, 4m, 5m
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Бренд Име:
BINFU
Просечен Живот (часот):
50000
Водоотпорен:
No
Број На Модел На:
5050 лента
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
Led Диоди Број/M:
120 компјутери/m
Спецификации (монистра светлина / m):
120led /m
Потрошувачка на енергија (W/m):
8W
Место на Потекло:
Guangdong, Кина копното
Големина:
L500cm (5M) x W1cm x T0.25cm
Емитуваат Боја:
Бела /Топло бела/RGB
Led количина:
600 led диоди/5 Метри
Wattage:
40W/5m
Свеж

Избор на клиенти